Київську "Літаючу тарілку" офіційно визнали пам’яткою архітектури та мистецтва

"Літаюча тарілка" в Києві Facebook / "Літаюча тарілка" на Либідській

Відтепер будівля перебуватиме під охороною держави

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підписав указ про внесення будівлі Українського інституту науково-технічної експертизи, яка має вигляд "Літаючої тарілки", до реєстру об’єктів культурної спадщини. Про це повідомив архітектор Віталій Молочко в Фейсбук.

Зазначається, що відтепер будівля офіційно задокументована як пам’ятка архітектури та монументального мистецтва. "Підписано наказ Міністром культури та інформаційної політики України про внесення будинку УкрІНТЕІ "Літаюча тарілка" на Либідській до реєстру об’єктів культурної спадщини як пам’ятка архітектури та монументального мистецтва", – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з прийнятим рішенням "Літаюча тарілка" перебуватиме під охороною держави, а на її утримання має виділятися фінансування з держбюджету. Крім того, на будівлі заборонять розміщувати рекламу, а також кардинально змінювати її фасад.

Відомо, що у 2018 році поруч із "Літаючою тарілкою" планували побудувати торговий центр і використати будівлю як вхід до закладу. Тоді активісти й архітектор "Літаючої тарілки" Флоріан Юр’єв виступили проти цього, оскільки це б знищило пам’ятку радянського модернізму.

Новини за темою: НАБУ повідомило про підозру колишньому головному архітектору Києва

Нагадаємо, нещодавно міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко анонсував внесення відомої київської "Літаючої тарілки" до реєстру пам'яток архітектури. Тоді КМДА мало внести "тарілку" в список щойно виявлених пам'яток об'єктів культурної спадщини.

Loading...