live
Новини » Київ Читать эту новость на русском

Кличко просить Кабмін дозволити запустити транспорт в Києві, попри заборону МОЗ

Мер просить дозволу розпочати не всі послаблення, передбачені другим етапом

Віталій Кличко пресслужба КМДА

Мер Києва Віталій Кличко просить Кабінет міністрів дозволити розпочати в столиці послаблення карантину, попри те, що Київ не відповідає критеріям для послаблення, передбаченими Міністреством охорони здоров'я. Про це міський голова заявив під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK

"Із 23 травня столиця планувала розпочати наступний етап послаблення обмежень. Сьогодні Міністерство охорони здоров'я заявило, що Київ і ще 11 регіонів не відповідають критеріям послаблення другого етапу обмежень. З трьох критеріїв столиця не відповідає тільки одному - кількості хворих на 100 тисяч мешканців міста. Визначена норма – 12 хворих. В Києві зараз, за даними за останній тиждень, – 15 хворих на 100 тисяч людей", - розповів Кличко і пояснив, що до інших двох критеріїв претензій немає, а високий показник за кількістю хворих зумовлений спалахом тиждень тому у Дарницькому дитячому інтернаті для дівчат.

Новини за темою: Київська область не буде послаблювати карантин

"Я звертаюся до уряду з наступним - дозволити Києву розпочати другий етап послаблень, але, не всіх. А тих, що критично необхідні місту і бізнесу. Зокрема: відновити роботу наземного громадського транспорту та торгових закладів до 1 тисячі квадратних метрів – з 23 травня. І не відкривати поки дитячі і спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, 25 травня, бо в місті відбувається транспортний колапс", - наголосив Кличко.

Окрім цього, мер зауважив, що за останніх 6 днів захворюваність у столиці була в межах визначеної урядом норми, але спалах в інтернаті для дівчат, де виявили понад 80 хворих, вплинув на загальну статистику.

Новини за темою: Рівненщина вирішила не послаблювати карантин з 22 травня

Водночас столиця відповідає двом іншим показникам МОЗ: заповненість стаціонарів лікарень не більше, як на 50% ліжок, і кількість проведених тестів ПЛР на 100 тис. населення. За словами міського голови, у Києві показник тестувань втричі вищий визначеної норми - "потрібно 12 тестів, а у нас 44".

Щодо роботи наземного ранспорту, то Кличко пояснив, що, оскільки 23 травня вихідний день, то наземний громадський транспорт в звичайному режимі зможе розпочати роботу з 12 години дня.

Новини за темою: У Львові мало підстав для істотних пом'якшень карантину, - головний медик

Нагадаємо, раніше у МОЗ заявили, що 11 областей України не готові перейти до другого етапу виходу з карантину, який має початися після 22 травня, оскільки рівень захворюваності в цих регіонах не відповідає встановленим критеріям. 

Loading...