Хто виграє праймеріз "Слуги народу" на вибори мера Києва: Кандидат політичних наук дав прогноз

Ростислав Балабан, кандидат політичних наук

Якщо "Слуга народу" не виграє вибори мера у Києві, це буде перша тріщина президента

За даними розвідки і певної аналітики, праймеріз "Слуги народу" на вибори мера Києва виграє народний депутат Олександр Качура. 

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

Експерт зауважив, що в Україні завжди була така тенденція, що у людини, яка вигравала вибори міського голови, завжди просили підтримку президент та політичні сили. А сьогодні вперше йде мова про те, що як президент скаже, за того і будуть голосувати. 

"Щодо кандидатів від "слуг народу", то, за даними розвідки і певної аналітики, виграє цей праймеріз Качура. Буде дуже цікаво, але це їхні внутрішні розбірки, це не правила гри", – зазначив Балабан.

Новини за темою: У "Слузі народу" розповіли, коли будуть оприлюднені результати праймеріз на посаду мера Києва

Водночас він додав, що президент може обрати кандидатом на вибори мера Києва не тих, хто братиме участь у праймеріз "Слуги народу". За його словами, це може бути зовсім несистемна людина.

"Цікаво, чи президент назве когось із цієї четвірки, враховуючи заслуги Качури, який не пов’язаний з олігархами, кримінальними справами, він хороший юрист, чи назве людину взагалі не з цієї четвірки, якусь сторонню. Тобто це, в принципі, випробовування місцевого самоврядування. Тобто чи будуть "варяги" в Києві, чи все ж таки будуть шукати лідера", – заявив експерт.

Новини за темою: У праймеріз "Слуги народу" на кандидата в мери Києва беруть участь чотири депутати, - Качура

Окрім цього Ростислав Балабан наголосив, що вибори мера Києва – складне випробовування для президентської партії.

"У "слуг народу" дійсно складне випробовування. Якщо вони не виграють київські вибори, це буде делегітимізація потенції президентського посту. Бо від нього звучить, що вони взяли всю владу. От якщо це буде перша тріщина, то це буде перша тріщина", – прокоментував кандидат політичних наук.

Нагадаємо, раніше народний депутат Олександр Дубінський заявляв, що праймеріз партії "Слуга народу" на вибори міського голови Києва відбуватимуться у чотири етапи.

Loading...