Андріївську церкву у Києві знову відкриють для відвідувачів

Реставрація тривала п'ять років

Андріївська церква в Києві Вікіпедія

Уже цього місяця в Києві після проведення реставраційних робіт планують відкрити для відвідувачів Андріївську церкву. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики

За словами очільника відомства Олександра Ткаченка, який відвідав храм та ознайомився із ходом робіт, відкриття відбудеться онлайн 12 грудня, а 13 грудня – у церкві пройде перша служба.

Новини за темою: На Полтавщині із музею викрали стародавню зброю

"Повністю відреставровано весь живопис, ікони та іконостас, почищено ліпнину й відшліфовано підлогу. Замінено інженерні мережі, проведені нові системи освітлення, опалення, подачі повітря, вікна. До речі, автентичний колір стін XVIIІ століття завдяки комп'ютерному аналізу допомогли віднайти німецькі технологи. А перед затвердженням фінального кольору та пофарбуванням було зроблено 36 тестових викрасок", - розповів міністр.

Він також уточнив, що метою реставрації стало розкрити первісні рішення і бачення архітектора Франческо Бартоломео Растреллі, чию 320-ту річницю з дня народження відзначають у цьому році.

Новини за темою: В 2021 році в Україні запустять програму "Великої реставрації", - Зеленський

Нагадаємо, нещодавно в Запоріжжі презентували унікальну гідроархеологічну знахідку, яку виявили на дні р. Дніпро - дубовий лафет, що датується останньою чвертю XVII - початком XVIIІ століть.

 

Loading...