Венеціанська комісія проведе експертизу конституційної реформи Путіна

Комісія вирішить, чи реформа не порушує принципи Ради Європи

ПАРЄ

Європейська комісія "За демократію через право", що більш відома як Венеціанська комісія, проведе експертизу запропонованих російським президентом Володимиром Путіним змін до конституції РФ. Про це повідомляє Європейська правда.

Згідно з повідомленням, конституційні зміни будуть проаналізовані без надходження офіційного запиту від Російської Федерації.

Як зазначається, таке рішення ухвалили у вівторок, 28 січня, на засіданні юридичного комітету Парламентської асамблеї Ради Європи, що має право самостійно ініціювати розгляд питань у Венеціанській комісії.

Інформацію про такий крок також підтвердив керівник юридичної служби Ради Європи Йорг Полякевич. Він уточнив, що комісія повинна також проаналізувати вплив реформи на виконання Росією рішень Європейського суду з прав людини.

Слід зауважити, що конституційна реформа Володимира Путіна пропонує дозволити Росії не виконувати ті рішення міжнародних органів, у яких вона побачить суперечність своєї конституції.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи почала розгляд питання, яке може відновити моніторингову процедуру щодо Польщі, що уперше в історії станеться з державою-членом Європейського Союзу. Предметом розгляду стала судова реформа, яку Польща розпочала ще наприкінці 2015 року, після зміни влади у державі. Ці дії Варшави неодноразово критикували в Брюсселі, а Венеціанська комісія визнала реформу недемократичною. 

Loading...