live

Кабмін змінив принцип формування ціни на газ для населення

censor.net.ua

Уряд прив’язав ціну на газ для населення до вартості газу на нідерландській біржі

Кабінет міністрів обмежив ціну продажу "Нафтогазом України" природного газу населенню і теплокомуненерго середньоарифметичним значенням ціни газу на нідерландському хабі TTF.

Про це йдеться у постанові уряду від 24 січня, оприлюдненому на Урядовому порталі.

"З 1 січня 2020 року НАК "Нафтогаз України" здійснює продаж/постачання природного газу... за цінами, що встановлюються продавцем (постачальником) і покупцем (споживачем), але не вище рівня, який, зокрема, враховує середньоарифметичне значення фактичних цін (End of Day) природного газу на наступну добу поставки газу (Day-Ahead and Weekend) на нідерландському газовому хабі (ТТF) за період 1-22 числа місяця постачання газу відповідно до інформації біржі Powernext/EEX, різницю (спред) між ціною на хабі TTF та кордоні України і тариф на послуги транспортування природного газу для точки входу в Україну на міждержавному з’єднанні з Польщею/Словаччиною/Угорщиною", – йдеться у тексті документа.

Також зазначається, що з 1 січня ціна придбання природного газу не може бути вищою за ціну продажу газу, визначену вказаним вище положенням, за вирахуванням торговельної надбавки (націнки) НАК "Нафтогаз України" на рівні 1,917 відсотка зазначеної ціни.

Нагадаємо, міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель анонсував зниження цін на газ.Loading...
Loading...
Loading...