live

Зимова сесія ПАРЄ: Через некомпетентність представників нової влади Україні потрібно починати все заново

Борислав Береза
Борислав Береза
Півколо ПАРЄ у Палаці Європи wikipedia.org

У Страсбурзі, у штаб-квартирі ПАРЄ, починається зимова сесія, яка стане для української делегації справжнім викликом. Адже через некомпетентність нинішнього керівництва парламенту й України були втрачені всі важливі позиції у міжпарламентській співпраці. Які завдання повинна виконати українська делегація?

Про це пише Борислав Береза на своїй сторінці в Facebook.

Сьогодні в Страсбурзі починається зимова сесія ПАРЄ. Вона буде дуже непростою для нашої делегації. Навіть складною. Хоча, простих сесій ПАРЄ не буває. Я хочу побажати нашій делегації бути згуртованою і запам'ятати, що в Страсбурзі вони представляють ні "Слугу народу", "ЄС", "Батьківщину" або "Голос", а Україну. Тому треба забути всі чвари і політичні образи, забути режим "скаженого принтера", забути про власні персональні амбіції і слухати більш досвідчених колег, які мають досвід роботи в ПАРЄ, щоб добитися результату.

Завдань на цій сесії кілька. Це, як максимум - не дати ПАРЄ проголосувати за зміну санкційної процедури, а як мінімум - послабити це рішення своїми правками. І тут важливим є вміння працювати в кулуарах і переконати делегатів Асамблеї підтримати українську позицію.

Україна зобов'язана оскаржити повноваження російської делегації, у складі якої є члени, обрані в Криму. Але це буде непросто, на тлі того, що Україна веде переговори, виконує вимоги Кремля і відводить війська без будь-яких поступок з боку Росії. Європейські депутати, бачачи, як змінились риторика і дії українського керівництва, самі пом'якшують свою позицію, вказуючи на поведінку України.

На цій сесії кулуарними зусиллями російської делегації, їх лобістів і сателітів намагатимуться протягнути антипольську резолюцію і навіть втягнути Польщу під моніторинг. Українська делегація не має права голосувати за подібні рішення ПАРЄ, незважаючи на видиму благочинную причину, яку озвучує ПАРЄ, а це системні порушення демократії в Польщі. Але ми добре пам'ятаємо, як повертали Росію в ПАРЄ. Тоді говорили, що це робиться для загального блага. Зараз теж розповідають про правильні мотиви, але за фактом ця атака з боку проросійського пулу проти одного з головних союзників України. І важливо не зіпсувати відносини з Польщею. Тому я пропоную нашій делегації скористатися старою традицією ПАРЄ і "проголосувати ногами". Це означає, що в момент голосування треба вийти з залу. Тоді на питання чому Україна не підтримала цю псевдоборотьбу за демократію, можна відповісти, що ми б із задоволенням, але не були в залі. Всі делегації ПАРЄ це використовують, щоб не псувати відносини зі союзниками. Україна не має права зіпсувати відносини в ПАРЄ з Польщею.

Але найголовнішим завданням для української делегації стане відновлення своїх квот у комітетах і комісіях. Адже завдяки дурості нинішнього керівництва парламенту і України, ми втратили все. Ми втратили всіх своїх віце-президентів, своє представництво в GRECO і Венеціанській комісії, в комітеті з вибору суддів ЄСПЛ і в юркомі, і у всіх інших комітетах. І один з головних винуватців цього є Богдан Яременко, який 5 вересня в Ризі на закритій зустрічі з членами ПАРЄ, відмовився від можливості України очолити антиросійський пул, коли це чекали від нас представники Польщі, Британії, Естонії, Литви, Латвії, Грузії та інших країн, які готові були об'єднатися навколо України. А потім він фактично підтримав відмову від роботи в ПАРЄ у жовтні 2019. Велика частина провини саме на ньому. Він не тільки відзначився тим, що замовляв повій, сидячи на сесії ВР, але і своєю некомпетентністю в Ризі завдав непоправної шкоди роботі України в ПАРЄ. Тепер завдання повернути собі більшу частину призначень в ПАРЄ. Всі позиції ми не повернемо, але шляхом кулуарних переговорів можна отримати чимало призначень, які важливі для представництва інтересів України в ПАРЄ та інших структурах. І це важливе завдання.

Завдань багато. І всі вони важливі. Важливо виписати для себе стратегію, в якій прописати в яких моментах Україна працює в ПАРЄ, а в яких бойкотує події або дії. Нашій делегації необхідно своєю роботою відстоювати інтереси України і мінімізувати всі втрати, які ми отримали через невмілі дій нашої влади. Я бачу, що головна мета роботи української делегації в ПАРЄ це протистояння Росії і її сателітам в Асамблеї. Головне, щоб цю мету поставило перед монобільшістю їх керівництво. Загалом бажаю нашим представникам в ПАРЄ згуртованості та удачі. Знадобиться і перше і друге. А оцінювати результати будемо в кінці тижня. І сподіваюся,  буде що оцінити.

Борислав БерезаLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...