live

Золото подорожчало до максимуму за шість років на побоюваннях поширення нового вірусу

Золото. Фото: НБУ/Flickr

Срібло подорожчало на 0,5%

Ціна золота в понеділок злетіла до максимальної позначки більше ніж за шість років на побоюваннях поширення нового смертельного коронавірусу за межі Китаю.

Це знизило апетит інвесторів до вкладення в ризиковані активи, такі як акції, але викликало попит на активи "тихої гавані", зокрема золото, пише Інтерфакс.

Як відомо, спалах пневмонії в китайському місті Ухань розпочався в середині грудня 2019 року, збудником став раніше невідомий коронавірус. За останніми даними, у КНР ним заразилося майже 2,8 тис. осіб, 80 людей загинуло. Крім того, випадки захворювання зафіксовано у таких країнах, як Таїланд, Австралія, Сінгапур, Японія, США, Малайзія і Франція.

Новини за темою: В Україні не підтвердилася жодна з підозр на китайський коронавірус, - МОЗ

"Поширення "уханьського вірусу" викликало розпродаж на фондових ринках, що, ймовірно, підштовхне зростання попиту на золото", - заявив незалежний трейдер Стівен Іннес.

Зростання котирувань контрактів на золото з постачанням у лютому досягало 0,7% під час торгів у понеділок - до $1582,2 за унцію. Це максимальний рівень із 2013 року, свідчать дані FactSet.

Новини за темою: У МЗС дали рекомендації українським туристам у Китаї через коронавірус

Срібло з постачанням у березні подорожчало на 0,5% - до $18,2 за унцію.

Також нагадаємо, що  у неділю, 26 січня, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус вирушив з візитом у Китайську Народну Республіку з метою вивчення ситуації з поширенням смертельного коронавірусу.

Loading...