live

Зеленського просять скасувати по батькові в Україні

Паспорт громадянина України. Фото: radiosvoboda.org

Наразі петицію підписали майже 260 людей

На сайті президента України зареєстровано електронну петицію з проханням скасувати документальне та усне використання в Україні по батькові, оскільки обов’язковість його використання є застарілою традицією і порушує права людини.

Електронна петиція №22/083478-еп зареєстрована на сайті глави держави.

"Пропоную переглянути законодавство з приводу документального та усного використання в Україні по батькові: або відмінити його, або зробити не обов’язковим, або дозволити використання на вибір по батькові або по матері. Використання по батькові є застарілою традицією, що не відповідає сучасності. Багато розвинених країн не використовують в іменах прив’язку до одного з батьків, а натомість використовують друге ім’я або прізвище. У Конституції України в ст. 23 сказано, що "Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості", а в ст. 32 записано, що "Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя". Вважаю обов’язковість використання по батькові втручанням у особисте життя людини, що унеможливлює зробити власний вибір з приводу свого імені. Оскільки людина не завжди має батька, або не завжди бажає носити ім’я батька як складову частину власного імені, то нав’язування використовувати по батькові ставить людину у незручне становище і порушує її права", – йдеться у петиції.

Петицію зареєстровано 24 січня, її автором виступила Марина Бабенко.

Наразі під зверненням підписалися 259 осіб. Для розгляду петиція протягом трьох місяців повинна набрати 25 тис. голосів.

Нагадаємо, у петиції Зеленського закликали прирівняти гривню до євро.Loading...
Loading...
Loading...