live

В Одесі школи закривають на карантин через епідемію грипу та ГРВІ

Фото з відкритих джерел

Епідситуація в Одесі значно погіршилася, з минулого тижня рівень захворюваності на грип та ГРВІ зріс майже на 30%, що на 7,6% перевищує епідпоріг

Загальноосвітні школи Одеси з 28 січня закривають на двотижневий карантин через епідемію грипу та ГРВІ.

Таке рішення прийняли сьогодні, 27 січня, в Одесі на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, – повідомляє Думська.

У департаменті освіти і науки Одеської міської ради уточнюють, що дитячі садки будуть закривати лише в тому випадку, якщо захворіє більше 20% вихованців. Наразі захворюваність в них значно нижча, ніж в школах.

За словами головного спеціаліста відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства облуправління Держпродспоживслужби Ольги Балановської, епідситуація в місті значно погіршилася. Зокрема, з минулого тижня рівень захворюваності на грип та ГРВІ зріс майже на 30%, що на 7,6% перевищує епідпоріг. 75% хворих – діти.

Вона додала, що зараз в Одесі циркулює вірус грипу АH1N1 і віруси негрипозної етіології, зокрема парагрипу.

Що стосується китайського коронавірусу 2019 nCoV, то в Україні його не фіксували, – сказала начальник відділу материнства і дитинства департаменту охорони здоров'я Одеської міськради Анна Лунєва.

Проте вона рекомендувала городянам утриматися від відвідування місць масового скупчення людей, особливо ринку "Сьомий кілометр", і від поїздок до Китаю.

Новини за темою: Коронавірус у Китаї: ВООЗ припустилася помилки в оцінці глобального рівня ризику

За словами Анни Лунєвої, стаціонари одеських лікарень приймають по 35-40 хворих щодня, і в даний момент усі лікарняні ліжка зайняті. У зв’язку з перевищенням епідпорогу дитячі та дорослі поліклініки перейшли на семиденний графік роботи – у вихідні дні працюють чергові лікарі.

Нагадаємо, станом на 22 січня в Україні кількість летальних випадків від ускладнень грипу зросла до 11. З початку епідсезону на грип перехворіло 6,2% населення України, було госпіталізовано 67 113 осіб, із них 78,7% – діти. У Києві за третій тиждень 2020 року збільшилася захворюваність на грип та ГРВІ на 35,2%. 

В Україні станом на 27 січня не підтвердився жоден випадок зараження новим коронавірусом 2019-nCoV.

Loading...