live

Україна визначиться у 2020 році, чи приєднуватися до Римського статуту

Голова комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної ради Денис Монастирський Фото з відкритих джерел

Ведеться дуже гостра дискусія в контексті існування у нас добровольчих батальйонів

Україна у 2020 році прийме остаточне рішення, приєднуватися чи ні до Римського статуту.

Про це заявив голова комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради Денис Монастирський, повідомляє РБК-Україна.

Відповідаючи на питання, чи має намір Україна приєднуватися до Римського статуту, Монастирський відповів, що так, "але слово "збирається" означає Present Continious (теперішній тривалий час)...".

Новини за темою: У Зеленського готують документи по реінтеграції окупованих територій та хочуть ратифікувати Римський статут

"У ратифікації Римського статуту є безліч питань щодо наслідків. За ними ведеться дуже гостра дискусія в контексті існування у нас добровольчих батальйонів, подальшої долі хлопців, які воювали в перші місяці активної фази. Тут дуже багато питань", – сказав він.

На питання про те, наскільки Україна має право звертатися в Міжнародний кримінальний суд за злочинами Російської Федерації, якщо сама не є частиною цього правового поля, Монастирський зазначив: "Певний успіх в цьому питанні вже досягнутий. Тут я з вами згоден і не згоден одночасно. Тут присутні ризики, які завжди потрібно зважувати. Я вважаю, що це дуже серйозне питання, тому ми не могли вирішити його у вересні. Але я думаю, що 2020 рік повинен стати роком, коли ми все-таки визначимося: "так" чи "ні", – резюмував він.

Новини за темою: ПАРЄ закликає Україну ратифікувати Римський статут

Ще в кінці 2016 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Рада проголосує за ратифікацію Римського статуту за умови ефективного розслідування подій на Майдані, в анексованому Криму і на окупованому Донбасі. У підсумку законопроєкт не був проголосований.

Нагадаємо, також голова комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради Денис Монастирський заявив, що якщо справа про вбивство журналіста Павла Шеремета розвалиться - це, можливо, буде одним з приводів для того, щоб міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков пішов з посади.Loading...
Loading...
Loading...