live

"Токсичні" наглядові ради: Дубілет вважає найкращим інструментом приватизацію держпідприємств

Дмитро Дубілет

Для того, аби не думати про корупцію

Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет вважає, що потрібно якомога більше державних підприємств віддати приватному бізнесу для того, аби не думати про корупцію.

Про це він заявив у  ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK.

Ведуча програми Наташа Влащенко уточнила у гостя студії, якщо наглядові ради як інструмент стали "токсичними" і їхні рішення викликають у суспільстві обурення, ймовірно, слід переписати чи змінити законодавство.

Дубілет наголосив, що незалежна рада – вона на те і незалежна, для того, щоб бути незалежними від КМУ або від менеджменту, щоб незалежно спостерігати, чи нема там корупції, чи достатньо ефективний менеджмент.

"Немає ідеального інструменту. Якщо ми позбудемося наглядових рад і Кабмін буде цим керувати, погодьтеся, що можуть бути корупційні ризики", - додав міністр.

За його словами, у наглядових радах, які зараз є, там нема питань щодо корупції. Але можуть бути підозри щодо зв’язків з минулою Радою, чи питання щодо зв’язку з менеджментом або з якимись іншими сторонами.

"Тобто, немає ідеальної конструкції. Але інструмент наглядових рад, які пильнують за тим, щоб менеджмент, а тим більше КМУ не втручався у роботу і не було там корупції, це загальносвітова практика. Наскільки правильно ми її реалізовуємо, це вже інше питання", - уточнив Дубілет.

На думку міністра, найкращий інструмент – це приватизація. Потрібно якомога більше державних підприємств віддати приватному бізнесу для того, щоби не думати про корупцію, щоби бізнесмени стежили за тим, щоби там все було ефективно.

Нагадаємо, сьогодні на сайті Верховної Ради оприлюднено текст законопроєкту №2794 "Про внесення змін до закону України "Про Кабінет міністрів України" щодо Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації".

Як повідомлялося раніше, міністр економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов заявив, що Україна може отримати до 6 млрд гривень від приватизації держпідприємств.

Loading...