Новини » Світ Читать эту новость на русском

Прем'єр-міністр Нідерландів офіційно вибачився за роль країни в Холокості

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Фото: ZIK/EPA/JULIEN WARNAND

Раніше нідерландський уряд ухилявся від засудження ролі країни в переслідуванні євреїв

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вибачився за нездатність країни захистити євреїв під час Другої світової війни. Про це він сказав на заході в Амстердамі, присвяченому пам'яті жертв Холокосту, передає Reuters.

"З огляду на те, що серед нас залишилися останні з тих, хто вижив, я прошу вибачення від імені уряду за дії уряду в той час. Я роблю це, розуміючи, що жодне слово не може описати щось настільки ж величезне і жахливе, як Холокост. В цілому, ми зробили дуже мало. Недостатньо захисту, недостатньо допомоги, недостатньо визнання", - зазначив Рютте.

Він додав, що в той час багато людей у державних закладах просто слідували німецьким наказам, не усвідомлюючи наслідків своїх дій для відповідних людей.

Це перше подібне вибачення, що висловив нідерландський прем'єр-міністр. Приблизно 102 тис. із 6 млн євреїв, убитих під час Холокосту, прибули з Нідерландів.

Раніше нідерландський уряд вибачався за те, як поводилися з євреями, які пережили звірства під час Другої світової війни, після повернення додому з концентраційних таборів, але ухилялися від засудження ролі країни в переслідуванні євреїв та інших меншин під час німецької окупації.

Нагадаємо, кожного року 27 січня ЮНЕСКО вшановує пам'ять жертв Холокосту, підтверджуючи свою незмінну солідарність у боротьбі з антисемітизмом та расизмом. Цей день запроваджено для того, аби весь світ усвідомлював та не забував страхітливі наслідки переслідування та винищення євреїв і за жодних обставин не допустив нічого подібного у майбутньому. Детальніше читайте у статті "День вшанування пам'яті жертв Холокосту: Як з'явився цей день і що йому передувало".

Loading...