ПАРЄ змінить графік своєї роботи, щоб члени російської делегації "встигли на літак"

Раніше подібної практики в ПАРЄ не застосовували

Півколо ПАРЄ у Палаці Європи wikipedia.org

Парламентська асамблея Ради Європи погодилася змінити свій графік незважаючи на правила та розрахунки, аби задовольнити прохання глави делегації РФ Петра Толстого. Про це повідомляє Європейська правда

Згідно з повідомленням, Толстой звернувся до депутатів асамблеї із проханням перепланувати порядок денний, щоби перенести розгляд питання про повноваження кількох національних делегацій з четверга на середу.

Після початку роботи вранці в понеділок, 27 січня, до ПАРЄ надійшла велика кількість оскаржень повноважень національних делегацій. Окрім протесту України та її партнерів щодо повноважень РФ, під сумнів було поставлено повноваження делегацій відразу 8 держав за процедурними підставами, переважно – формальними. 

Як зазначається, секретаріат асамблеї запланував голосування щодо питань на четвер, оскільки не зміг опрацювати таку кількість оскаржень.

Водночас такий крок викликав обурення членів російської делегації, оскільки вони не планували працювати у ПАРЄ до кінця сесії. Саме тому Петро Толстой попросив асамблею перепланувати роботу, щоби вирішити важливі питання, поки вони не поїхали.

"На жаль, в середу велика частина нашої делегації поїде. Щоби розгляд питання про повноваження не був заполітизований, я прошу провести їх розгляд не в четвер, а раніше", - звернувся він.

Слід зауважити, що в практиці ПАРЄ досі не було подібних випадків, президент ПАРЄ Хендрік Дамс зазначив керівнику російської делегації та іншим колегам, що зробити перепланування практично нереально, та все ж йму довелося  поставити питання на голосування.

Згодом виявилося, що більшість членів асамблеї була готова змінити плани щоби підлаштуватися під графік росіян, відповідне рішення підтримали 92 депутати, 68 висловилися проти.

Водночас через це змінилися також інші питання порядку денного. Зокрема, перенесли з вівторка на середу ухвалення нової санкційної процедури за грубі порушення принципів РЄ.

Нагадаємо, у понеділок, 27 січня, делегація Росії в Парламентській асамблеї Ради Європи заявила, що покине зимову сесію в разі, якщо її повноваження в Асамблеї будуть ущемлені.

У цей же день депутати Парламентської асамблеї Ради Європи зупинили автоматичне затвердження повноважень російської делегації. Зараз питання про повноваження росіян спрямували у комітети, для розробки проєкту рішення.

Loading...