live

НБУ оскаржив судові рішення про скасування стягнення штрафу із Сбербанку

Фото з відкритих джерел

У грудні суд апеляційної інстанції залишив без задоволення скаргу Нацбанку

Національний банк України оскаржив судові рішення щодо скасування рішення судів попередніх інстанцій про застосування штрафів та письмового застереження до АТ "Сбербанк".

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що відповідне рішення суд першої інстанції  ухвалив у вересні 2019 року, а у грудні суд апеляційної інстанції залишив без задоволення скаргу Національного банку.

У відомстві нагадали, що у грудні 2018 року банківський регулятор прийняв рішення про застосування до зазначеного банку заходів впливу у вигляді накладення штрафу в розмірі 94 737 499,80 гривень, а також у вигляді письмового застереження.

Підставами для таких рішень є встановлення НБУ факту повторного здійснення АТ "Сбербанк" ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу, а також незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу і неналежне виявлення та вивчення публічних діячів. Крім того, недотримання порядку надання інформації спеціально уповноваженому органу та порушення порядку зупинення фінансових операцій.

"Регулятором виявлено факти проведення банком великомасштабних фінансових операцій на загальну суму понад 3 млрд грн, характер та наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов'язані, зокрема, з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією безготівкових коштів у готівку та використанням документів, що мають ознаки підроблених, недійсних", - йдеться у повідомленні.

У НБУ наголосили, що неодноразово застосовували до зазначеного банку заходів впливу за подібні фінансові операції у 2015 та 2017 роках.

Нагадаємо, 27 вересня НБУ повідомив, що у вересні Окружний адмінсуд м. Києва скасував рішення Нацбанку, прийняте в грудні 2018 року, про застосування до Сбербанку заходів впливу у вигляді накладення штрафу (94,7 млн грн) та письмового застереження за порушення в сфері фінмоніторингу.

Як відомо, 17 жовтня Госпсуд Києва задовольнив позов "Сбербанку Росії" та зобов’язав "Райффайзен Банк Аваль" внести зміни до системи депозитарного обліку інформації про скасування усіх арештів та заборон щодо української "дочки" Сбербанку.

Loading...