Мінфіну доручили забезпечити витрати на медпрепарати і обладнання у разі виявлення коронавірусу

Ілюстроване фото

Фото з відкритих джерел

Також планується випускати щоденний інформаційний бюлетень щодо ситуації з поширенням коронавірусу у світі та в Україні

Міністерству фінансів України доручено за необхідності передбачити додаткові витрати на забезпечення лікувальних установ необхідними медичними препаратами та обладнанням. Про це повідомляє пресслужба РНБО.

"За дорученням президента України Володимира Зеленського під головуванням секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова відбулася нарада оперативної групи з питань моніторингу та аналізу ситуації стосовно розповсюдження нового коронавірусу 2019-n-CoV у світі, оцінки загроз національній безпеці України, стану організації протиепідемічного захисту населення України, зокрема, громадян та працівників дипломатичних місій України, що перебувають на території КНР", – йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Смертельний коронавірус: У Китаї та Монголії закрили школи і вузи через епідемію

Зазначається, що в нараді взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк, голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко, голова Служби зовнішньої розвідки України Валерій Євдокимов, голова Державної авіаційної служби України Олександр Більчук, представники Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства фінансів України, Міністерства культури, молоді та спорту України, Міністерства освіти України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Надзвичайний і Повноважний Посол України в КНР Сергій Камишев.

Новини за темою: Білл Гейтс виділив 10 млн доларів на боротьбу зі смертельним коронавірусом

Під час наради Секретар РНБО України наголосив на першочерговості виконання завдання щодо посиленого контролю над ситуацією у частині можливості поширення нового коронавірусу та злагодженої роботи усіх органів влади з організації відповідних заходів.

Зокрема, О. Данілов зазначив, що пріоритетними є організація компетентними органами, насамперед українськими дипломатичними представництвами, повного обліку українських громадян, які перебувають на території КНР, збір інформації про них та встановлення контактів.

Міністерству охорони здоров’я України доручено реалізувати системне широке інформування громадськості про ситуацію щодо поширення коронавірусу шляхом надання відповідних рекомендацій про ознаки вірусу; заходи з його попередження та лікування. Крім того, МОЗ спільно з Центром громадського здоров’я доручено посилити спроможності кол-центру для надання та отримання оперативної інформації громадянам.

Також планується випускати щоденний інформаційний бюлетень щодо ситуації з поширенням коронавірусу у світі та в Україні.

Новини за темою: Коронавірусом можуть заражати люди без симптомів, - МОЗ Китаю

Міністерству фінансів України доручено за необхідності передбачити додаткові витрати на забезпечення лікувальних установ необхідними медичними препаратами та обладнанням.

Посольство України в КНР має забезпечити поширення рекомендацій українським громадянам покинути територію Китаю, а Міністерство закордонних справ України – рекомендувати українським громадянам утримуватись від відвідування Китаю найближчим часом.

Раніше повідомлялося, що коронавірус з Китаю поширюється світом. Три випадки зараження зафіксували в Малайзії, 3 – у Франції, 1 – в Канаді, мінімум 4 – в Японії.

Загалом від хвороби померло 80 осіб, заражені – майже 2800 осіб. Лікарі повідомили, що першими симптомами після ураження вірусом є нудота, також у хворого починається діарея і проблеми з травленням.

Туристичні компанії і онлайн-агентства тимчасово припинили організацію групових турів. Держдепартамент США та Міністерство закордонних справ Японії почали евакуацію своїх громадян з міста Ухань. В’їзди до заражених міст забарикадували. В Ухані побудують лікарню для людей з коронавірусом.

Напередодні при Апараті Ради Національної безпеки і оборони України з 20 січня було створено оперативну групу з питань моніторингу та аналізу ситуації стосовно розповсюдження нового коронавірусу.

Loading...