live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Китай обійшов РФ в рейтингу виробників зброї, - SIPRI

Китайська зброя EPA-EFE

Лідером в рейтингу залишаються США

Китай посунув Російську Федерацію на третє місце в рейтингу виробників зброї та посів друге місце після США. Про це йдеться у матеріалах Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем світу (SIPRI).

Згідно з повідомленням, SIPRI вдалося визначити дані за 2015-2017 роки. В дослідженні розглядаються чотири компанії з доступною правдивою фінансовою інформацією. Ці компанії охоплюють три сектори виробництва: авіакосмічна промисловість, електроніка та наземні системи.

"На основі оцінювальних продажів зброї у 2015-2017 роках показники чотирьох компаній порівняли з провідними світовими збройними компаніями. У 2017 році із 20 найбільших компаній у топ SIPRI 11 перебували в США, шість - в Західній Європі та три в Росії. Якби чотири китайські компанії були включені в першу сотню, всі вони увійшли до топ-20 з показником продажу зброї на 54,1 млрд доларів. При цьому три компанії увійдуть до топ-10", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найбільшою китайською компанією є Авіаційна промислова корпорація Китаю (AVIC), обсяг продажів якої становить 20,1 млрд доларів (шоста за величиною у світі).

Крім того, корпорація China North Industries Group Corporation (NORINCO) посіла 8 місце в рейтингу SIPRI з обсягом продажів 17,2 млрд доларів і є найбільшим у світі виробником наземних систем.

На відміну від більшості інших великих світових виробників зброї, китайські збройові компанії спеціалізуються в основному на одному секторі виробництва зброї, AVIC виробляє в основному літаки і авіоніку.

Раніше повідомлялося, що за рейтингом SIPRI державний концерн "Укроборонпром" посів 71-е місце в списку 100 найбільших продавців зброї у світі в 2018 році із продажами зброї у розмірі 1,3 млрд доларів у 2018 році. Роком раніше український концерн з продажами 1,101 млрд був на 83-ому місці.

Loading...