Коронавірус: Інфікованих більше, ніж передають в офіційних звітах?

The Guardian
The Guardian

Щоденна газета у Великобританії

Поки що за межами Китаю зареєстровано приблизно 40 випадків захворювань

thesun.co.uk

Вчені припускають, що інфікованих китайським вірусом може бути понад 100 тис. осіб по всьому світу, адже цей вірус може мати м’яку форму. Носії такої форми можуть заражати інших, хоча у них самих вірус ще не виявили — він не встиг ще викликати жодних симптомів.

Про це пише The Guardian.

Уряд Британії закликає заспокоїти налякану громадськість щодо того, що система охорони здоров'я буде готова почати лікування перших випадків у найближчі дні.

Близько 100 тисяч осіб можуть бути інфіковані коронавірусом по всьому світу, попередили експерти. Між тим уряду Британії довелося почути заклики до того, щоб він заспокоїв громадськість щодо готовності системи охорони здоров'я почати лікувати від цього захворювання на британській території протягом найближчих днів.

Професор Ніл Фергюсон, спеціаліст з громадського здоров'я в Імперському коледжі в Лондоні, сказав, що "найточнішою здогадкою" було би припустити наявність 100 000 інфікованих, але поки є тільки 2 тисячі підтверджених випадків. Всі вони в основному стосуються міста Ухань в Китаї, де вперше з'явився вірус.

"Рано чи пізно ми отримаємо випадки зараження і тут", — сказав він. "Зараз в Європі дуже багато китайських туристів. Якщо тільки китайці не зуміють взяти ситуацію під контроль, а я в цьому сумніваюся, і тут з'являться заражені люди".

Хоча жоден аналіз на коронавірус поки не дав позитивного результату в Сполученому Королівстві, лейбористська партія закликала уряд заспокоїти громадськість в тому дусі, що система національної служби охорони здоров'я впорається з цією епідемією, хоча лікарі і так збилися з ніг через зимовий сезон застудних захворювань.

Джонатан Ешуорт, міністр здоров'я в "тіньовому" лейбористському уряді, сказав: "Наша система цієї зими опинилася під страшним стресом, персонал працює до знемоги, а лікарні переповнені. Ми потребуємо того, щоб пани міністри дали нам гарантії. Гарантії щодо того, що у них є план із залучення додаткових ресурсів, якщо нам доведеться боротися з коронавірусом".

Пріті Патель, міністр закордонних справ, наполягав у неділю, що уряд "вживає всіх заходів", незважаючи на критику щодо того, що він виявився повільним. Він забарився насамперед у наданні інформації тисячам людей в Британії, які ні про що не підозрюючи повернулися в Британію з Уханя протягом кількох останніх місяців.

Професор Мартін Дав, британський учений, сказав, що жодних попереджень щодо епідемії коронавіруса він не отримував, хоча повернувся з Уханя зовсім недавно.

Інші вилаяли британську владу за те, що з нею важко було увійти в контакт всі ці дні, а британське посольство в Пекіні закрилося на місячний Новий рік, що включав на цей раз і п'ятницю, і понеділок, і вівторок.

В неділю так і не з'явилося інформації, чи буде уряд евакуювати близько 200 британців,  які, ймовірно, все ще "застрягли" в Ухані. При цьому британський МЗС порадив не подорожувати в Ухань і загалом в провінцію Хубей, але дипломати так і не дали потрібної інформації про те, як же можна залишити район епідемії. Це сильно контрастувало з підходами Франції, США та Японії, які одразу доклали зусиль з евакуації своїх громадян.

Патель заявив, що уряд "розглядає всі опції", включаючи евакуацію громадян Британії по повітряному мосту з найнебезпечніших місць.

Поки що за межами Китаю зареєстровано приблизно 40 випадків захворюваннь. Серед них — три випадки в США і три — у Франції. Що ж стосується 56 смертей, то всі вони сталися в Китаї. Найчастіше гинули люди старшого покоління, у яких і до зараження були захворювання, які робили боротьбу з заразою важкою для організму.

Департамент охорони здоров'я доповів у неділю, що всі 52 особи, щодо яких була підозра на вірус, точно здорові після того, як їх протестували у Великобританії. Департамент також повідомив, що "ризик для публіки залишається низьким".

Але незважаючи на зусилля Китаю стримати епідемію, на китайську заборону на польоти, а також на перевірки в Британії всіх туристів з Китаю відразу ж в аеропорту Хітроу, експерти попереджають: поява вірусу в Британії — це тільки питання часу.

Фергюсон, чия команда моделювала розвиток епідемії для Всесвітньої Організації охорони Здоров'я (ВООЗ), підрахував, що нова епідемія має репродуктивний потенціал від 2,5 до 3, що означає: кожен із заражених може потенційно передати захворювання ще 3 людям.

"Моя найбільш реалістична оцінка полягає в тому, що зараз ми маємо 100 000 випадків зараження", — говорить Фергюсон, хоча і уточнює, що реальна цифра може бути в зазорі від 30 000 до 200 000 осіб. "Це майже точно — десятки тисяч людей заражені".

За словами Фергюсона, більшість заражень, "експортованих" з Китаю, мали м'який характер. Це може означати, що м'які, безпечні форми цього грипу поширюються легше, ніж важкі, небезпечні для життя форми. І це виглядає дуже гарною новиною. Але у цієї новини є неприємний бік: значить, швидше за все, навіть після перемоги над важкими формами зберігатиметься своєрідний резервуар, набір м'яких форм грипу в країні. Цей резервуар може залишатися непоміченим і розповсюджуватись до тих пір, доки не знайде вразливу людину,  у якої в цілому слабке здоров'я і яка може серйозно захворіти і від м'якої форми.

Багато чого, за словами Фергюсона, залишається невідомим. "Ми не маємо даних, наскільки уразливі діти, оскільки загальний інтерес прикутий до важких випадків, а вони стаються в основному з літніми людьми".

На відміну від Важкого гострого респіраторного синдрому (відомого як SARS або атипова пневмонія), що робив серйозно хворою кожну інфіковану людину, новий вірус цілком здатний "йти з радара" борців з епідеміями. Це означає, що є багато "м'яких" носіїв, які вже заражають інших, хоча у них самих вірус ще не помітили — він не встиг ще викликати жодних симптомів.

У цьому ще одна відмінність від атипової пневмонії: SARS поширюють тільки люди з вираженими симптомами. Вчені тут вказують і на інші захворювання, включаючи навіть деякі застуди, які можуть поширюватися і людьми, зовні абсолютно здоровими. Віруси при цьому передаються не чханням, а нормальним "диханням або розмовою з боку інфікованого індивідуума", вважає професор Венді Барклай з департаменту інфекційних захворювань Імперського коледжу в Лондоні:

"Якщо новий вірус здатний так маскуватися, це не повинно бути для нас таким вже неймовірним розвитком подій. І тоді контроль над епідемією стає більш складним викликом, який не можна буде зупинити одними лише поверховими заходами типу перевірки людей в аеропортах".

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...