live

Делегація Росії пригрозила покинути сесію ПАРЄ в разі санкцій

ПАРЄ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У сесії братиме участь нова українська делегація, яка пропустила осінні засідання на знак протесту проти повернення Росії до ПАРЄ

Делегація Росії в Парламентській асамблеї Ради Європи покине зимову сесію в разі, якщо її повноваження в Асамблеї будуть ущемлені.

Про це заявив голова делегації, віцеспікер Держдуми Петро Толстой, повідомляє "Європейська правда".

Депутати Парламентської асамблеї Ради Європи 27 січня зупинили автоматичне затвердження повноважень російської делегації. Зараз питання про повноваження росіян спрямували у комітети, для розробки проєкту рішення. Фінальне рішення про оскарження чи підтвердження повноважень РФ має бути ухвалено протягом двох перших діб роботи сесії, запевнив делегат від України Олексій Гончаренко.

"Я сподіваюся, що розсудлива більшість не буде такі рішення ухвалювати. Але якщо ухвалять, ми поїдемо", - попередив Толстой.

Новини за темою: У ПАРЄ обрали новим президентом представника з Бельгії

Як заявив, у свою чергу, голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький, доповідь готуватиме комітет з моніторингу протягом наступних 24 годин.

"Чекаємо, що конструктивно налаштована більшість асамблеї не допустить повторення кризи у взаєминах Москви і Страсбурга і в повній мірі ратифікує повноваження російської делегації. Ми готові працювати тільки на рівноправній основі і не потерпимо жодних вторинних санкцій", - сказав парламентар.

Нагадаємо, у Страсбурзі розпочалася зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) наступного тижня розгляне нову санкційну процедуру, яка фактично зробить неможливим накладення санкцій на Росію за порушення нею принципів Ради Європи.

 Loading...
Loading...
Loading...