live

Чи можливий спецзв’язок без дроту: Дубілет розповів про світову практику

Дмитро Дубілет

У іноземних політиків є можливість говорити по смартфонах із зашифрованим зв'язком

Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет вважає, що не потрібно витрачати бюджет для того, щоб мати власну телеком-мережу по всій Україні.

Про це міністр розповів у ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK.

Ведуча програми Наташа Влащенко поспілкувалася у студії з Дубілетом про його законопроєкт щодо спецзв’язку, який отримав чималий резонанс. Влащенко уточнила у гостя, якою є світова практика іноземних держав, де не "винаходять велосипед".

Міністр зазначив, що не завжди потрібно дивитися на світову практику, особливо, у таких консервативних речах, як питання національної безпеки та військовий зв'язок.

На його думку, зазвичай суспільство дуже консервативне у цьому питанні та існують застарілі підходи. Адже всі ці мережі, телеком-мережі, вони завжди формувалися 10 років чи 20 років тому, коли не було тих інструментів шифрування, які є зараз.

Влащенко поцікавилася у Дубілета, якою є цей зв'язок у США. За словами міністра, у американців існує дротовий і бездротовий спецзв'язок. У них є можливість говорити по смартфонах із зашифрованим зв’язком.

"Державний зв’язок – не обов’язково дротовий, аналоговий зв’язок, виділений канал. Тому що таке явище, як державний зв’язок без дроту – існує", - додав політик.

Він переконаний, що не потрібно робити такі великі бюджети для того, щоб мати власну телеком-мережу по всій Україні.

Нагадаємо, 20 листопада Дмитро Дубілет заявляв про реформування державних кол-центрів. Згодом міністр заявив, що "Древній" урядовий спецзв’язок, яким ніхто не користується, але держава витрачає на це зайві мільярди гривень, можна замінити смартфонами зі спеціальними додатками.

Loading...