Український "Південмаш" уклав багатомільйонну угоду з російським підприємством

Завод «Південмаш». Фото: ZIK/EPA/MYKHAILO MARKIV

Державне підприємство замовило у росіян алюміній за 42,90 млн грн

Державне підприємство "ВО Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова" замовило у російського ТОВ "Промислове забезпечення "Альфа-Металл" алюміній на 42,90 млн грн. Про це йдеться у системі "Прозорро".
 
Як зазначається, угоду між "Південмаш" та "Альфа-Металл" про постачання сировини було укладено 15 січня.
 
У зв’язку з цим, цього року на українське підприємство зі складу постачальника заплановано поставити алюмінієвий прокат різного сортаменту вагою близько 88 724 кілограмів на умовах FCA Московська обл., м. Електросталь, вул. Горького, буд. 34.
 
Зокрема, в описі закупівлі заводу зазначено, що якість товару повинна відповідати держстандарту чи технічним умовам, що діють у РФ, що має бути підтверджено Сертифікатом якості.
 
За даними російського реєстру, засновниками "Альфа-Металл" є Дмитро Борунов та Сергій Горячев, а посаду директора фірми наразі займає  Дмитро Трищенко.
 
До слова, це не перша угода українського підприємства з "Альфа-Металл".  Усього з 2017 року "Південмаш" уклав з російською фірмою чотири угоди про постачання алюмінію в Україну на загальну суму 315,10 млн грн. Попри це в описі минулорічної закупівлі зазначено, що сировину імпортують з Росії для виготовлення заводом "Південмаш" основної конструкції першої ступені ракети-носія "Antares", яку розробляє "Northrop Grumman Innovation System" (США). Зокрема, основним призначенням ракети є доставка вантажів на Міжнародну космічну станцію.
 
Також наразі "Південмаш" входить до сфери управління Державного космічного агентства України (ДКАУ), очільником якого є Володимир Міхеєв (раніше працював на харківському заводі "Комунар"). Окрім цього, раніше головою агентства був Любомир Сабадош, помічник колишнього члена Колегії ДКАУ та екснардепа Андрія Тетерука з "Народного фронту".
 
Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо Фонду розвитку підприємництва".
Loading...