У якій валюті нас чекає "світле майбутнє", – економіст оцінив надійність гривні і українських банків

Михайло Кухар Скріншот відео

Банківську кризу вдалося лише загальмувати, а не "вилікувати", каже експерт

"Чистка" банків, яку запровадила колишня голова НБУ Валерія Гонтарева, не була оптимальним кроком. Альтернативою було б залучити кредит на Заході і замістити "погані" активи живими грішми, щоб за 5-7 років повернути ці кредити і списати заборгованість.

Про це в ефірі програми "Інтерв’ю з Литвиненко" на телеканалі ZIK заявив економіст Михайло Кухар.

Гість програми зауважив, що слід поставити питання, у якій валюті українців чекає "світле майбутнє" та в яких банках слід зберігати свої заощадження. Економіст дав свою оцінку надійності гривні та українських банків.

"У світі є "тверді" валюти і "м’які". Гривня належить до "м’яких". Вона у кілька разів здевальвувала, можна порахувати – у 15 разів за 25 років своєї історії. Це не дуже гарний показник", – зазначив Михайло Кухар.

З його слів, українські банки ще не оговталися від кризи, і вина за це лягає на попередню владу та керівництво НБУ, які за п’ять років не зізналися собі, що банківську кризу вдалося лише загальмувати, а не подолати.

"У банків – понад 50% "поганих" активів. Щоб людям було зрозуміло, кредитів, які ніколи не повернуться. Оця "чистка" банків… не була оптимальним підходом (який запроваджувала Гонтарева). Мені здається, що альтернативою було б залучити великий кредит на Заході і замістити, так, як це зробили за планом Полсона у США, "погані" активи живими грішми і за 5-7 років повернути ці кредити, списавши цю заборгованість", – зазначив Михайло Кухар.

Новини за темою: Кабмін схвалив постанову для старту програми “Доступні кредити 5-7-9%” з 1-го лютого

Економіст продовжив, що зараз інфляція сильно опустилася і є всі шанси, що її рівень у поточному році становитиме у межах 5%. Михайло Кухар зауважив, що за таких умов можна опустити облікові ставки, проте банки на такий крок не підуть, позаяк їм потрібно за рахунок різниці між ставкою депозитів та кредитів покривати збитки минулих періодів.

"А якщо у тебе 50% збитків, скільки років займе покриття?" – поцікавився Михайло Кухар.

На думку експерта, вихід із цього становища підкаже сам ринок.

Більше на тему про банківські кредити читайте тут: "Як банки та МФО визначають, кому видавати кредит".

Читайте також: "За що банки будуть блокувати рахунки, - вводять нові правила"Loading...