live

Двох російських дипломатів видворили з Болгарії

Ілюстративне зображення Фото з відкритих джерел

Двох дипломатів звинуватили у шпіонажі

У п’ятницю, 24 січня, у Болгарії місцева влада прийняла рішення про видворення з країни дипломата посольства Російської Федерації і співробітника російського торгового представництва в Болгарії. Про це повідомили у посольстві Росії в Софії, пише Інтерфакс.
 
Як зазначається, згодом двоє російськіх дипломатів, яких оголосили персонами нон грата, були змушені покинути територію країни. За попередньою інформацію, таке рішення було прийнято після того, як прокуратура Болгарії запідозрила політиків у вчинені шпіонажу.
 
Попри це, болгарська судова влада додала, що наразі звинуватити російських дипломатів у незаконних діях неможливо, адже в обох представників РФ є дипломатична недоторканість.
 
До слова, за повідомленням слідчих, один із політиків збирав данні про вибори у Болгарії з 2017 року. Інший дипломат займався збором інформації, яка пов’язана з енергетикою.
 
Зокрема, у Москві рішення болгарської влади про видворення російських представників із Софії розцінили, як провокаційний крок місцевої влади, після чого попередили про можливу відповідь.
 
Нагадаємо, цього тижня у Болгарії досудове розслідування підтвердило, що двоє російських дипломатів займалися збором секретної інформації на користь Російської Федерації.
 
Loading...