Американські слідчі опитали сотні співробітників посольства США в Україні

Марі Йованович. 

EPA-EFE

Бесіди проводилися у середу і четвер співробітниками Служби дипломатичної безпеки

Слідчі Держдепартаменту США цього тижня опитали сотні дипломатів і співробітників посольства США в Україні в рамках розслідування ймовірного стеження за колишнім послом Марі Йованович соратниками Рудольфа Джуліані. Про це повідомляє BuzzFeed News із посиланням на двох американських чиновників, знайомих з розслідуванням.

За даними видання, бесіди проводилися у середу і четвер співробітниками Служби дипломатичної безпеки (DSS), відділу охорони правопорядку та безпеки Держдепартаменту.

Новини за темою: "Приберіть її!". ЗМІ оприлюднили запис у якому буцімто Трамп обговорює звільнення Йованович

Одне з джерел повідомило, що DSS координує свої дії з українською владою, яка почала власне розслідування по цій справі 16 січня.

Посольство США від коментарів відмовилося. Коментар українського МВС виданню в суботу отримати не вдалося, проте раніше воно заявляло, що буде просити владу США про співпрацю.

Одне дипломатичне джерело назвало розслідування "цинічним" і покликаним "прикрити зад" з боку держсекретаря Майка Помпео напередодні запланованого візиту до Києва 30 і 31 січня.

Одне з джерел зазначило, що співробітники посольства США були налякані несподіваною появою слідчих.

Новини за темою: Україна та США створять спільну групу для розслідування можливого стеження за Йованович, – Аваков

Виданню невідомо, скільки співробітників посольства було опитано, але відзначається, що в посольстві працює понад 300 осіб, включаючи дипломатів і місцевий персонал.

За словами одного з джерел, всім дипломатам і співробітникам посольства було відкрито сказано не говорити з пресою на цю тему.

Нагадаємо, Помпео накричав на журналістку, яка поставила питання про Йованович.

 

Loading...