live

Рада міністрів Франції схвалила суперечливий проєкт пенсійної реформи

Учасник акції протесту проти пенсійної реформи в Парижі

Як заявив офіційний представник уряду Франції, пенсійна реформа створює "тривалу, міцну" систему, яка "забезпечить збалансовану справедливість між поколіннями"

Уряд Франції, незважаючи на триваючі сім тижнів акції протесту профспілок, в п'ятницю, 24 січня, схвалив суперечливий  проєкт пенсійної реформи.

Як заявив офіційний представник уряду, пенсійна реформа створює "тривалу, міцну" систему, яка "забезпечить збалансовану справедливість між поколіннями, сильніше захистить найслабших, відновить довіру і поверне праці її цінність". Тепер проект реформи повинен бути затверджений парламентом Франції, – повідомляє DW.

В рамках запланованої реформи президент Франції Емманюель Макрон має намір замінити більше 40 існуючих в країні пенсійних систем єдиною і скоротити мільярдний дефіцит в пенсійних фондах. При цьому на тлі масових протестів уряд тимчасово вирішив відмовитися від підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років. Але залишив собі поле для відступу. Якщо представники профспілок і роботодавців до середини квітня не зможуть домовитися про альтернативний варіант фінансування пенсійної системи, вік виходу на пенсію може бути збільшено до 64 років президентським указом.

Нагадаємо, протести проти пенсійної реформи тривають у Франції вже 51 день. Понад 10 тисяч осіб  28 грудня  2019 року  взяли участь в акціях протесту проти запланованої пенсійної реформи. За даними поліції, в Парижі на вулиці вийшли 2400 осіб, включаючи 800 учасників протестного руху “жовтих жилетів”.Loading...
Loading...
Loading...