live

Польща вимагає у РФ компенсацію за збитки у Другій світовій війні

Ярослав Качинський. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Вимоги Польщі "не мають терміну давності"

Голова правлячої партії Польщі Ярослав Качинський заявив, що Росія та Німеччина, зобов'язані заплатити Польщі компенсацію за збиток у Другій світовій війні. Про це сказав у інтерв'ю таблоїду "BILD".

Політик наголосив, що Німеччину і Росію не можна порівнювати через "різний" уряд.

"У Берліні (Німеччина, - ред.) сидить демократично обраний уряд, там діють закон і мораль. Про Росію припустити такого не можна. Ви маєте рацію: Росія теж повинна платити. Але я не вірю, що наше покоління доживе ще до того, що Москва прийме свою відповідальність", – зазначив Качинський.

Він додав, що вимоги Польщі в цьому питанні "не мають терміну давності".

Раніше повідомлялося, що віцепрем'єр Польщі та міністр культури Пйотр Глинський звинувачує Росію в утримуванні скарбів польської національної культури, захоплених СРСР під час Другої світової війни. Російське керівництво вважає, що Радянський Союз звільнив Польщу, а не окупував її. Проте, чи можна говорити про звільнення Польщі, якщо Росія продовжує відмовлятися звільняти з полону їх культурні цінності? Детальніше читайте у статті "Під час Другої світової війни СРСР захопив культурні цінності Польщі, Росія і досі відмовляється їх повертати".

Loading...