live

Передача "Укрзалізниці" німцям: Уряд створив робочу групу для обговорення деталей співпраці із Deutsche Bahn

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук Фото: прес-служба Кабміну

Представники Європейської бізнес-асоціації висловили свою готовність долучитись до робочої групи

Сьогодні, 25 січня, відбулося перше засідання робочої групи по обговоренню деталей майбутньої співпраці "Укрзалізниці" із найбільшим німецьким залізничним оператором Deutsche Bahn.

Про це йдеться на офіційному сайті Кабміну.

Зазначається, що до складу робочої групи увійшли представники Міністерства інфраструктури, "Укрзалізниці", профільного транспортного комітету Верховної Ради, ключових бізнес асоціацій та профспілок.

Новини за темою: Передача "Укрзалізниці" іноземцям - постріл в суверенітет держави

"Нам важливо, щоб підписаний на початку лютого документ про співпрацю із Deutsche Bahn враховував всі важливі аспекти,  включаючи безпекову та соціальну складову. Ми усвідомлюємо, що "Укрзалізниця" - це стратегічно важливий для країни об’єкт. Тому зараз проводимо консультації з усіма зацікавленими сторонами, щоб почути всі думки", - сказав прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Як сказано у повідомленні, найближчим часом має відбутись засідання транспортного комітету Верховної Ради, куди запросили всі зацікавлені сторони.

Міністр інфраструктури Владислава Криклій стверджує, що протягом наступного тижня Міністерство проведе консультації з парламентським комітетом, бізнес-асоціаціями, профільними організаціями та профспілками, щоб обговорити всі деталі угоди.

При цьому Європейська бізнес-асоціація висловила бажання долучитися до робочої групи.

"У нашої організації в цілому дуже схвальний відгук по цій ініціативі. Сподіваємось, що це співробітництво допоможе українській залізниці стати ближче до європейських стандартів", - говорить виконавчий директор Асоціації Анна Дерев’янко.

Новини за темою: В "Укрзалізниці" відреагували на угоду про співпрацю з Deutsche Bahn

Крім цього, Олексій Гончарук наголосив, що українська залізниця залишається під повним контролем держави, а Уряд буде захищати інтереси всіх людей, які працюють в компанії та створить сучасну, комфортну та безпечну залізницю, базуючись на німецькому досвіді. 

Нагадаємо, 22 січня Міністерство інфраструктури підписало "Меморандум про взаєморозуміння" з залізничним оператором Німеччини "Deutsche Bahn".

Згодом наглядова рада "Укрзалізниці" заявила, що підписання "Меморандуму про взаєморозуміння"  між Україною та залізничним оператором Німеччини, компанією Deutsche Bahn - це ініціатива та прерогатива уряду України.Loading...
Loading...
Loading...