НЗФ на Донбасі не дають представникам ОБСЄ вільно пересуватися біля ділянок розведення сил

Представники СММ ОБСЄ на Донбасі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У ОБСЄ вважають, що таким чином члени так званих НЗФ хочуть приховати факти порушення Мінських домовленостей

Представники незаконних збройних формувань на Донбасі здійснюють обмеження свободи пересування патрулів СММ ОБСЄ біля ділянок розведення сил.

Про це повідомляє штаб ООС.

Так, у щоденному звіті від 24 січня 2020 року ОБСЄ інформує про те, що на блокпості приблизно за 3 км північніше ділянки розведення сил та засобів в районі населеного пункту Петрівське представники НЗФ знову заборонили патрулю Місії проїзд на південь у напрямку до цього населеного пункту, в результаті чого спостерігачі не мали можливості провести моніторинг району та дістатися до камери СММ.

Новини за темою: Рятувати свободу слова в Україні прилетить представник ОБСЄ

Як зазначають представники патруля СММ, цивільні автомобілі в цей час вільно проїжджали через блокпост в обох напрямках.

При цьому, як говориться у звіті, такі дії тривають четвертий день поспіль та можуть мати за мету приховати діяльність НЗФ та порушення Мінських домовленостей.

"Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін наголошує, що дії по перешкоджанню виконання представниками СММ ОБСЄ мандату Місії є неприпустимими", - йдеться у заяві.

Раніше повідомлялося, що голова ОБСЄ заявив, що сприяння мирному врегулюванню конфлікту в Україні є першочерговим пріоритетом Албанського головування в ОБСЄ у 2020 році.

Новини за темою: Візит голови ОБСЄ в Україну: Навіщо Еді Рама їздив на Донбас

Також Зеленський обговорив з головою ОБСЄ розширення мандата моніторингової місії на Донбасі.

Loading...