Кулеба пояснив, чому Зеленський вітав Путіна з Новим Роком

Зеленський і Путін Фото з відкритих джерел

Відбуваються перемови для вирішення життєво важливих питань

Віцепрем’єр-міністр із питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба прокоментував новорічне привітання президента України Володимира Зеленського Володимирові Путіну, президентові Росії, яка веде проти України гібридну війну, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, "акт привітання є дипломатичним маневром, який не потрібно перебільшувати".

Новини за темою: Зеленський підтвердив, що не має наміру балотуватися на другий термін

Відповідаючи на запитання, як оцінити таке привітання лідерові офіційно визнаної держави-агресора, він дав зрозуміти, що це було потрібно у зв’язку з тим, що "відбуваються перемови для вирішення життєво важливих питань, таких, як повернення українських полонених, повернення українських кораблів, захоплених у Керчі, було ж також дуже багато кроків зроблено для того, щоб рухатися в бік врегулювання конфлікту на Донбасі, розв’язаного Росією".

31 грудня на Банковій повідомили, що Зеленський провів телефонну розмову з Путіним, у перебігу якої, серед іншого, "очільники держав привітали один одного з прийдешніми святами", про що було сказано вже в першому реченні повідомлення. У Кремлі про цю ж розмову поінформували, що вона відбулася з ініціативи української сторони. Про те, що "президенти обмінялися привітаннями з нагоди Нового року, висловилися за розвиток російсько-українських відносин у 2020 році", було згадано в останньому реченні.

Новини за темою: Зеленський пояснив, чому не одразу публічно заявив, що літак "МАУ" збили іранські військові

Попереднього дня, 30 грудня, у Кремлі повідомляли про новорічні привітання Путіна керівникам іноземних держав, але Зеленського в тому переліку не було.

Росія, яка від 2014 року веде проти України гібридну війну, офіційно визнана в Україні державою-агресором.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін не привітав телеграмою з Новим роком президента України Володимира Зеленського, так само як і в минулі роки він не вітав п'ятого президента Петра Порошенка. Також без привітання Путіна лишились президенти Грузії і країн Балтії.

Loading...