live

Бородянський пояснив, чому влада зайнялася законом про дезінформацію

Міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський Ельдар Сарахман/УП

Він вважає, що дезінформація є суспільно небезпечною

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що закон про дезінформацію активно розробляють через те, що обов'язком влади є протидіяти такому явищу як дезінформація.

Про це він сказав в ефірі токшоу "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна".

Як зазначив Бородянський, дезінформація спотворює суспільну думку та є суспільно небезпечною.

Новини за темою: Наташа Влащенко: Законопроєкт про дезінформацію – це спроба накинути зашморг на шию ЗМІ

Крім цього, на його думку, вона може розпалювати ненависть у суспільстві і призводити до розвалення держави.

"Вона може розпалювати ворожнечу і ненависть, призводити до конфліктів у суспільстві, порушення кордонів, до розвалення країни… Проти нас діє серйозний потужний ворог, і ми повинні вміти захищати свій інформаційний простір так само, як ми захищаємо територіальну цілісність та економічні інтереси країни", - зауважив міністр.

Водночас він підкреслив, що намір розробити закон про дезінформацію підкріплений Доктриною інформаційної безпеки України від 25 лютого 2017 року, у якій  сказано, що влада має протидіяти дезінформації.

"У ній прямо написано, що обов’язок української влади — протидіяти дезінформації", - додав Бородянський.

Новини за темою: У 2020 році Facebook запустить програму протидії дезінформації в Україні

Нагадаємо, 17 січня Міністерство культури, молоді та спорту України представило законопроєкт про дезінформацію. Документ спрямований на підвищення рівня медіаграмотності населення, органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Проєкт передбачає покарання за поширення недостовірної інформації - від адміністративних штрафів до позбавлення волі.

Тим часом представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Харлем Дезір висловив занепокоєння з приводу низки положень українського законопроєкту про протидію дезінформації.

Раніше Бородянський повідомив, що законопроєкт про дезінформацію перебуває на фінальній стадії розробки та майже готовий для представлення до другого етапу обговорення.Loading...
Loading...
Loading...