З'явився текст законопроєкту Бужанського про заборону нацистської символіки

Народ проти. Макс Бужанський

Зокрема законом забороняється виправдовування злочинів проти євреїв та ромів

На сайті Верховної Ради оприлюднений текст законопроєкту народного депутата Максима Бужанського №2797 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання героїзації військових злочинців та легалізації нацизму". Текст оприлюднений у карточці законопроєкту.

Відтак, Бужанський пропонує прописати в законі "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" поряд з гербом і прапором Німеччини 1939-1945 років також символіку націонал-соціалістичної партії (НСДАП, зображення і написи, присвячені військово -поліцейской організації НСДАП - "СС" (Schutzstaffel), включаючи Ваффен-СС і всі підрозділи.

Крім того, пропонується додати до переліку закону символіку, зображення і написи, присвячені штурмовому управління "СА" (Sturmabteilung) НСДАП, таємницею державної поліції "Гестапо" (Geheime Staatspolizei) і внутрішньопартійної службі безпеки "СД" (Sicherheitsdienst Reichsführer-SS).

Вищезгадану символіку пропонується заборонити до виробництва, розповсюдження, публічного використання і ліквідувати при її виявленні.

Також забороняється привласнювати географічних об'єктів назви згаданих формувань, їх членів, які були визнані винними під час Нюрнберзького процесу, і учасників масових вбивств євреїв і ромів.

Серед злочинів нацистського режиму в законі до формулювання "переслідувань за расовими, етнічними мотивами" буде додано уточнення: "в тому числі переслідувань і масовим знищенням євреїв і ромів під час Другої світової війни (Голокост)".

Подібним уточненням пропонується доповнити положення, яке зобов'язує Україну розслідувати злочини тоталітарних режимів.

Крім того, мовникам забороняється поширювати матеріали, які виправдовували б зазначені підрозділи і осіб, а всю інформацію про Голокост пропонується розсекретити.

Раніше повідомлялося, що народний депутат від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №2797 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання героїзації військових злочинців та легалізації нацизму

Loading...