Яку техніку купували українці в 2019 році: Топ найпопулярніших товарів

Яку техніку купували українці в 2019 році: топ найпопулярніших товарів Фото з відкритих джерел

Сьогодні кожен українець може займатися шопінгом не виходячи з дому та робити покупки в будь-якій точці світу

У 2019 році темпи росту ринку e-commerce зросли на 17% і склали 75 мільярдів гривень. Така інформація з’явилася у мережі за результатами дослідження групи компанії EVO.

Ще п’ять років тому покупки в інтернеті були вигідними, тому що там ціни були нижчими й асортимент товарів набагато більшим. Наразі ж до цих переваг додалася ще одна – зручність. Сьогодні кожен українець може займатися шопінгом не виходячи з дому та робити покупки в будь-якій точці світу. Адже товар сам приїде до вас додому вже завтра.

Крім того, українці все частіше під час покупок використовують кешбек-сервіси, адже перевага ресурсів очевидна. Якщо покроково виконати всі необхідні дії на порталі Smarty.sale, то можна повернути частину витрачених грошей.

Найпопулярніші інтернет-магазини серед українців у 2019 році

Найбільший попит серед онлайн-покупців у минулому році мали торговельні платформи Rozetka, AliExpress та Booking.com. Причому замовлень з кешбеком було вдвічі більше, ніж у 2018 році. Значну частину покупок здійснили у серпні та листопаді – у період масових знижок та розпродажів на честь Back to school, Дня холостяка та "чорної п’ятниці". Тільки після однієї "чорної п’ятниці" національний оператор "Нова пошта" доставив в Україну мільйон посилок.

В середньому за одну покупку в китайських магазинах у 2019 році віддавали 263 гривні, що на третину менше за 2018-й. Знизилась сума середнього чека в українських інтернет-магазинах майже на 230 гривень і за курсом склала майже 100 доларів.

Портрет українського онлайн-шопера 2019 року

У 2019 році покупки онлайн робив кожен третій українець. Статистичні дані компанії GfK, показують, що 25% усіх покупців становлять люди у віці 46 років, 53% – це жінки, 46% шоперів мають дітей, 75% – працюють, а дохід 69% інтернет-покупців на рівні вище середнього.

Найбільше клієнтів онлайн-магазинів проживає у Центральній Україні – це 24%, західний регіон охоплює 23% інтернет-покупців, на півдні проживає 17%, на сході – 13%, і всього 12% – же жителі північної України. Водночас із загальної кількості шоперів 10% – це мешканці столиці. Це говорить про те, що в Києві полюбляють інтернет-покупки стільки ж людей, як і на півночі.

Яку техніку купували українці в 2019 році: топ найпопулярніших товарів Фото з відкритих джерел

Крім того, дослідження показали, що вік пересічного українця-покупця складає 26-35 років, середній дохід якого збільшився на 8%, і тепер становить близько 5,6 тисячі гривень. Водночас людина, яка не купує онлайн, має місячний дохід 3,9 тисячі гривень.

У 2019 році найчастіше замовляли товар через відповідний мобільний додаток 51% онлайн-покупців. Ситуація пояснюється тим, що кількість користувачів смартфонів значно збільшилась, а це вплинуло і на інтернет-покупки. За інформацією OLX, щодня через мобільні прилади портал відвідує 75% користувачів. Найбільше відвідувачів зайшло з ОС Android, і в травні місяці склало 350 тисяч завантажень, що увосьмеро перевищує відвідини з iOS.

Що найчастіше купують в інтернеті: інформація за 2019 рік на GfK та OLX

Найпопулярнішим товаром у 2019 році став одяг. Його купили 64% українських інтернет-шоперів. Також до найбільш продаваних товарів в Україні за минулий рік належать побутова техніка, косметика та засоби по догляду, іграшки для дітей та харчові продукти. Їжу замовило 11% користувачів.

Свою інформацію має платформа OLX – найпопулярніший сервіс онлайн-оголошень на українському ринку. Про його існування знає 92% користувачів, а 77% активно його використовують для власних цілей.

Статистичні дані порталу показують, що найпопулярнішим товаром у минулому році була електроніка. На другому місці – дитячі речі, яких було продано 1,2 мільйона. У топ-3 потрапили також одяг, косметичні та доглядові засоби (1,1 млн позиції продано).

З даними дослідження GfK, збільшилась кількість проданих аксесуарів для дому. На OLX ці товари зайняли четверте місце у рейтингу. Товари для дому та саду на платформі онлайн-оголошень посіли п’яте місце.

Однак найбільше грошей українці витрачають на електроніку та техніку, в середньому – близько 6 тисяч гривень. А от найпопулярнішим товаром на китайському AliExpress серед українських шоперів стали гель-лаки.

Що найкраще продається в Україні: найпопулярніші гаджети 2019 року

Яку техніку купували українці в 2019 році: топ найпопулярніших товарів Фото з відкритих джерел

За підсумками маркетологічних досліджень GfK та за інформацією популярних українських кешбек-сервісів, найбільш популярними товарами 2019 року в категорії "Електроніка" були:

  • iPhone – моделями мобільного флагману цікавилися 7,1 раза на кожне оголошення;
  • Xiaomi Redmi Note 7 – найпопулярніший смартфон, який вже визнано бестселером року;
  • LG – смартфони бренду мають 5,3 відгуку на кожен товар.

Смартфони Meizu та Lenovo також потрапили до п’ятірки найпопулярніших мобільних продуктів.

Велику популярність серед інтернет-покупців, які купують ноутбуки з кешбеком, в Україні отримали такі моделі:

  • Apple – лідирує з 4,6 зацікавлення на одну пропозицію;
  • ASUS і Acer – розділили друге місце у топі, отримавши по 4 відгуки;
  • Lenovo – 3,9 відгуку на пропозицію поставили ноутбук на третє місце.

Активніше українські шопери почали купувати бездротові навушники. Однак великий попит мають тільки дві моделі:

  • AirDots (Xiaomi) – 10 відгуків;
  • AirPods (Apple) – 9 відгуків.

Крім того, до рейтингу популярних товарів на китайському "Алі" потрапив фітнес-браслет Xiaomi Mi Band 4. Разом з cash back його замовили майже 30 тисяч разів.

 

Loading...