live

Влада хоче контролювати п'яту владу - інформпростір, – Балицький

Євген Балицький. Фото з відкритих джерел

"Практично всі гілки влади перебувають у руках монобільшості"

Намагання влади прийняти законопроєкт про дезінформацію свідчить про те, що вона намагається отримати контроль над інформаційним простором та журналістами.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив народний депутат VII-VIII скликань Євген Балицький.

Ведуча поцікавилася як вирішувати колізію щодо обмежень для ЗМІ, які пропонує влада, адже в нас не може скластися ситуація, яка сталася в Росії з виконанням рішень ЄСПЛ. Балицький зазначив, що криміналізуючи закон про ЗМІ, влада намагається отримати контроль і над останньою інстанцією, яку не контролює.

"В нас практично всі гілки влади перебувають у руках монобільшості і отримавши контроль, і криміналізуючи закон, вона практично отримує контроль над п'ятою владою - інформаційним простором та журналістами. Це шлях, яким сьогодні йде Росія. Для України - це абсолютно неприйнятно. Я вже не говорю про те, що це питання не на часі. В нас сьогодні мільйон запитань, якими потрібно займатися", – зазначив Балицький.

На його переконання, головне, що є в цьому законопроєкті помилкове – це механізм його підготовки.

"Чому влада не використала комунікацію з журналістами, тими людьми, які потім мають використовувати цей закон, для того, аби спитати, як буде краще, а потім його запроваджувати? Коли я голосував за Зеленського, то я очікував, що він буде розмовляти з народом. Спочатку говоріть із професійним суспільством, а потім приймайте закон", – констатував Євген Балицький.

Нагадаємо, 17 січня міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський та його перший заступник Анатолій Максимчук презентували законопроєкт про протидію дезінформації.

Як повідомляли раніше, у грудні 2019 року міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський повідомив, що законопроєкт про дезінформацію перебуває на фінальній стадії розробки та майже готовий для представлення до другого етапу обговорення.

Раніше повідомлялося, що Міністерство культури, молоді та спорту розглядає можливість запровадження посади омбудсмена з питань інформації, який протидіятиме дезінформації.Loading...
Loading...
Loading...