В Росії відкладається нова епоха літаків-невидимок: Бракує фінансів чи технологій?

Sina
Sina

Китайська технологічна компанія

Імовірний вигляд російського стратегічного бомбардувальника-ракетоносця нового покоління ПАК ДА, розроблювальний компанією ПАТ "Туполєв" defence.ru

В Росії заявили, що стратегічний бомбардувальник-ракетоносець нового покоління ВПС Росії ПАК ДА буде офіційно випущений до 2027 року. Надалі літак повинен буде замінити застарілі стратегічні бомбардувальники Ту-160 та Ту-95. Але на завершення проєкту було затверджено всього 500 мільйонів рублів (8,145 мільйона доларів), як приклад, коли США займалися розробкою бомбардувальника-невидимки B-2, загальні витрати перевищили три мільярди доларів.

Про це пише Sina.

Міністерство оборони Росії і Конструкторське бюро "Туполєв" домоглися підписання важливого контракту: ПАТ "Туполєв" завершить розробку нового стратегічного бомбардувальника-невидимки ПАК ДА (Перспективний авіаційний комплекс дальньої авіації, - Ред.) всього за 500 мільйонів рублів (8,145 мільйона доларів). Частина цієї суми також буде використана для подальшого будівництва і введення бомбардувальника в експлуатацію. Згідно з заздалегідь встановленим графіком, стратегічний бомбардувальник ПАК ДА може бути офіційно випущений до 2027 року.

ПАК ДА — проєкт стратегічного бомбардувальника-ракетоносця нового покоління ВПС Росії. У проєкті літака передбачена чотиримісна кабіна і аеродинамічний дизайн малої помітності, також бомбардувальник буде мати досить сильну можливість проникнення до цілі. У найближчі десятиліття він повинен стати моделлю літака основних військово-повітряних сил Росії. Російські повітряно-космічні сили вже винесли рішення, що надалі літак повинен замінити застарілі стратегічні бомбардувальники Ту-160 та Ту-95. У майбутньому всі стратегічні ударні сили ВПС Росії будуть володіти малою помітністю.

Однак по відношенню до таких грандіозних планів військові експерти налаштовані скептично і вважають, що буде важко досягти мети. Насамперед, стартового капіталу в розмірі всього 8,145 мільйонів доларів дійсно дуже мало, і у проєкті відчувається "присмак примусового запуску". Навіть якщо в майбутньому він буде успішно завершений, в основу проєкту буде закладено менше часу на розробку і дослідження. Крім того, буде знижено кількість проведених випробувань і стандартів досліджень і розробок. По суті, всі корисні витрати на проєкт будуть дуже низькими.

Основна причина такої економії грошей, природно, полягає в нестачі у Росії військового фінансування та відсутності можливості його збільшити. Варто враховувати, що, коли Сполучені Штати займалися розробкою бомбардувальника-невидимки B-2, загальні витрати перевищили три мільярди доларів. І це всього лише перерахунок купівельної спроможності витрат на дослідження і розробки на нинішні гроші. Якщо додати до цього вартість виробництва кожного В-2, то витрати на розробку і виробництво понад 20 бомбардувальників B-2 перевищили 50 мільярдів доларів. Додамо до цього тренажерне обладнання і системи матеріально-технічного обслуговування, і тоді вартість B-2 набагато перевищить 60 мільярдів доларів США.

І той факт, що Росія може витратити так мало грошей на розробку власного стратегічного бомбардувальника ПАК ДА, зовсім не означає, що російський рубль є такою цінною валютою. Це набагато більше каже про те, що Міністерство оборони Росії не має наміру зараз розробляти стратегічний бомбардувальник ПАК ДА. Прямо зараз Росія відновила виробництво стратегічного бомбардувальника Ту-160М2. Ця модель літака вже пройшла перевірку часом і готовністю до бою, а собівартість і вартість будівництва значно нижче, ніж у стратегічного бомбардувальника-невидимки ПАК ДА. В таких умовах у Росії немає можливості запустити найближчим часом інші стратегічні плани по розробці і досліджені бомбардувальників. Проєкт ПАК ДА, найімовірніше, просто закладає основу для майбутнього розвитку ВПС Росії.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...