live

Уряд зменшив вартість ліцензій для мобільних операторів

Vodafone Ukraine

Мобільні оператори заощадять 300 млн грн

Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні ухвалив рішення, яке зменшить вартість ліцензій на користування радіочастотним ресурсом для мобільних операторів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації України.

Як зазначили в пресслужбі, згідно з рішенням, оператори мобільного зв’язку отримають ліцензії у діапазоні 900 МГц без тендеру, тобто поновлять свої вже існуючі ліцензії.

"Використання саме цих частот дозволяє покривати більшу територію однією базовою станцією у порівнянні з більш високими діапазонами. Нові ліцензії технологічно нейтральні. Це означає, що оператори зможуть розвивати не тільки свої мережі 4G, але й впроваджувати більш сучасні технології", - повідомили в міністерстві.

Новини за темою: Провідні мобільні оператори України прогнозують запуск 4G у липні

За даними пресслужби, рішенням уряду зменшено вартість ліцензій на користування радіочастотним ресурсом. Це зроблено за рахунок змінення механізму оплати - щорічне збільшення кроку платежів для кожного наступного року після 5 років дії ліцензії знижено з 10% встановленої вартості до 5%. Таким чином протягом усього строку дії ліцензій (а це від одного року до 13, в залежності від того, який термін дії ліцензії обере для себе кожен оператор) оператори заощадять понад 300 млн грн.

"Важливо, що при отриманні нових ліцензій оператори повністю оплатять їх цього року. А це - близько 900 млн грн надходжень до бюджету країни", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, уряд на засіданні 24 січня ухвалив рішення, що дозволить покращити надання медичних послуг в сільській місцевості для понад 1 млн людей.

Також Кабмін затвердив бюджет Пенсійного фонду України на 2020-й рік.Loading...
Loading...
Loading...