У Раді хочуть зменшити тарифи на електроенергію споживачам, які живуть за 30 км від АЕС

Хмельницька АЕС

Відповідний законопроєкт зареєстровано у парламенті

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2778 про внесення змін до деяких законів України щодо ціноутворення та тарифів на електричну енергію для споживачів, які постійно проживають в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій. Про це йдеться на сайті парламенту.

Як зазначають автори документу, з початку дії нового ринку електроенергії, втратила чинність стаття Закону України "Про електроенергію", яка надавала право на соціально-економічну компенсацію ризику громадянам, на території яких розміщуються підприємства з видобування і переробки уранових руд, ядерні установки, об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними  відходами.

Зокрема, законом надавались пільги з оплати за спожиту електричну енергію для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

Відтак Закон України "Про ринок електричної енергії" пропонується доповнити такими положеннями:

Доповнити частину першу статті 7 пунктом 6-1 такого змісту: "6-1. Ціни (тарифи) на універсальні послуги для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, встановлюються у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення", яким закріпити в галузевому законі право споживачів на таку знижку.

Частину сьому статті 63 доповнити новим пунктом такого змісту: "3) надання універсальних послуг для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій", якою закріпити право надавачів універсальних послуг на компенсацію внаслідок реалізації права побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

У Законі України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" пропонується абзац четвертий частини першої статті 12 викласти у такій редакції: "пільги з оплати за спожиту електричну енергію для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, відповідно до пункту 6-1 частини першої статті 7 Закону України "Про ринок електричної енергії. Порядок компенсації збитків електропостачальникам, які виконують зобов’язання щодо надання універсальної послуги, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг відповідно до повноважень, визначених Законом України "Про ринок електричної енергії". Цією зміною пропонується впорядкувати норми та узгодити з вже діючим Законом України "Про ринок електричної енергії".

Раніше повідомлялося, що в Україні набув чинності закон, який забороняє імпорт електроенергії з Росії за двосторонніми договорами.

 

Loading...