live

У МОЗ знову хочуть заборонити тестування косметики на тваринах

У міністерстві також планують більш, ніж у 3 рази збільшити список заборонених компонентів

з відкритих джерел

Міністерство охорони здоров'я пропонує підвищити вимоги до косметики та заборонити її випробування на тваринах. Відповідний проєкт опубліковано на сайті відомства. 

Згідно з повідомленням, доопрацьований проєкт ухвалює новий технічний регламент на косметичну продукцію, що має на меті прирівняти вимоги на українському ринку до європейських.

Як зазначається, виробники зможуть використовувати лише безпечні барвники, консерванти, УФ-фільтри, а перелік заборонених інгредієнтів буде збільшений із 400 до 1383 позицій.

Одним із найважливіших аспектів є те, що регламент забороняє  випробування косметики на тваринах. Замість цього іноземні та національні компанії мають запровадити та використовувати новітні технологічні розробки, зокрема, альтернативні методи тестування косметичної продукції.

Слід зауважити, що документ також передбачає перехідний період (18 місяців) для компаній, які не мають потужності для застосування нових стандартів.

Також у МОЗ наголосили, що єдині з ЄС норми допоможуть українським виробникам косметичної продукції в середньостроковій перспективі експортувати свою продукцію до країн Європейського Союзу та конкурувати на зовнішньому ринку.

Нагадаємо, нещодавно вчені розповіли про небезпеку бактерій у косметиці. Вчені з Астонського університету в Бірмінгемі виявили смертельну небезпеку макіяжу, зазначивши, що у косметичних засобах скупчуються мільйони бактерій.

Loading...