live

Компенсація за затримку зарплати: У Мінсоцполітики розповіли, як працюватиме інціатива

з відкритих джерел

При виплаті компенсації враховуватиметься інфляція за період затримки

У Міністерстві соціальної політики пояснили, як працюватиме анонсований Гончаруком закон про компенсації за затримку грошових виплат. Про це повідомляє пресслужба установи у Facebook.

Сьогодні Кабмін анонсував появу закону яким встановлюється компенсація за затримку грошових виплат, під які підпадають зарплати, пенсії, стипендії, інші соціальні виплати.

Відтак, документом вносяться зміни у Закон України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати", який діє з 2000 року.

Фахівці Мінюсту вказали на те, що у нинішній редакції закону існують корупційні ризики у вигляді слова "інші" у переліку виплат, які підлягають компенсації. Відтак, змінами уточнюється перелік таких виплат. Сам механізм дії закону не міняється.

Також, представники Мінсоцполітики наввели приклад, за яким нараховуватиметься компенсація:

- працівнику за серпень 2019 року була нарахована заробітна плата у сумі 5000 грн (після утримання податків і обов’язкових платежів), але не була виплачена. Виплату нарахованої заробітної плати здійснено у січні 2020 року.

- оскільки заробітну плату виплатили із затримкою більше, ніж один місяць – працівник повинен отримати компенсацію.

- береться зарплата за серпень і множиться на інфляцію за термін, поки не виплачувалися гроші (у даному випадку інфляція становила 101,3% за 4 місяці).

Тобто компенсація нараховується за формулою: заробітна плата х інфляція = загальна сума.

- загальний розмір заробітної плати за серпень 2019 року після його виплати у січні 2020 року становить умовно 5065 грн (5 000 + 65).

- Аналогічний механізм виплат застосовується щодо всього переліку виплат, зазначених у законопроекті.

Нагадаємо, раніше прем'єрміністр Олексій Гончарук анонсував новий законопроєкт, яким встановлюється компенсація за затримані грошові виплати.Loading...
Loading...
Loading...