Твоєю ж зброєю: Під час слухань щодо імпічменту Трампу демократи використали слова його ж соратників

Натомість сторона захисту стверджує, що звинувачення проти Трампа нежиттєспроможні

Президент США Дональд Трамп Фото з відкритих джерел

Під час сенатських слухань щодо справи про імпічмент Дональду Трампу представники демократів використали слова прибічників президента США проти нього. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Згідно з повідомленням, напередодні представник Демократичної партії Джеррольд Надлер намагався спростувати заяви захисників Трампа, які стверджували, що звинувачення проти президента у зловживанні владою та перешкоджанні роботі Конгресу не є життєспроможні. 

На думку соратників Трампа, звинувачення, які можуть призвести до імпічменту, повинні передбачати конкретні порушення кримінального кодексу.

Слід зауважити, що Конституція США передбачає "серйозні злочини та правопорушення" як підставу для відставки президента, але  історично суперечки точаться навколо того, що ця фраза насправді означає.

Надлер показав відео з одним із найбільших захисників, сенатором від Південної Кароліни Ліндсі Гремом, який під час судового процесу про імпічмент президенту Біллу Клінтону в 1999 році стверджував, що президенту можна оголосити імпічмент, навіть якщо поведінка, про яку йде мова, – не є встановленим законом правопорушенням.

Окрім цього представник демократів продемонстрував відео 1998 року з Аланом Дершовіцем, який входить до команди захисту Трампа. Колись юрист визнавав, що зловживання владою підпадає під імпічмент. Дерщовіц говорив, що зловживання владою "не повинно бути злочином".

"Якщо у вас є хтось, хто повністю корумпує офіс президента, хто зловживає довірою та несе велику небезпеку нашій свободі, вам не потрібен технічний злочин", – заявив юрист.

Нагадаємо, нещодавно Державний секретар США Майк Помпео під час свого візиту на Ямайку заявив, що виступить на слуханнях у Сенаті в справі імпічменту президенту Дональду Трампу.

Loading...