Росія прагне відбілити поділ Польщі між СРСР і Німеччиною, спираючись на "розсекречені" дані ЦРУ

Борислав Береза
Борислав Береза

Український політик, блогер

Підписання пакту про ненапад між СРСР і Німеччиною (пакт Молотова - Ріббентропа, 1939 рік) В'ячеслав Молотов (на першому плані), Йосип Сталін (другий праворуч) і Йоахім фон Ріббентроп (третій праворуч) wikipedia.org

Російські ЗМІ поширюють новину, про нібито давно розсекречені, але опубліковані лише зараз документи Центрального розвідувального управління США щодо етнічних чисток проти поляків і євреїв влітку 1941-го. Відповідно до цього СРСР постає визволителем, а не загарбником. Що в документах ЦРУ та чи можна їм довіряти?

Про це пише Борислав Береза на своїй сторінці в Facebook.

У Кремлі знову намагаються переписати історію. Керівництво Росії вважає, що тепер настав час для фальсифікації періоду підписання мерзенного пакту Молотова-Ріббентропа, в якому Сталін і Гітлер секретним протоколом до документа прописали поділ сфер впливу СССР і нацистської Німеччини в Східній Європі на випадок "територіально-політичного перевлаштування". Гітлер претендував на Литву і західну частину Польщі, тоді як апетити Сталіна зазіхали на Латвію, Естонію, Фінляндію, східну частину Польщі та Бесарабію, що входила до складу Румунії. До речі, цей таємний переділ європейської карти СРСР заперечував аж до перебудови кінця 80-х. Тому що соромно зізнаватися в тому, що ти мерзотник і нічим не кращий за Гітлера.

Але тепер Кремль намагається відбілити ситуацію з пактом Молотова-Ріббентропа і зробити Польщу винуватою. Більш того, для дискредитації Польщі російські пропагандисты вирішили використовувати свій улюблений інструмент - звинувачення в антисемітизмі. Як один з елементів цієї гібридної технології в російських засобах масової інформації запустили новину, про нібито давно розсекречених, але опублікованих лише зараз документах ЦРУ (Центральне розвідувальне управління США, - Ред.) про звірства Бандери і його людей влітку 1941-го. Оцініть маніпуляцію. Розуміючи, що до МДБ (Міністерство державної безпеки СРСР, - Ред.), НКВС (Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР, - Ред.) і КДБ (Комітет державної безпеки СРСР, - Ред.) немає довіри і імідж у цих структур нижче плінтуса, то вирішили прикритися тією структурою до якої довіри явно більше.

Як повідомив Гліб Парфьонов є один, але дуже важливий нюанс, що дана доповідь не дослідження ЦРУ, а переклад з російської на англійську статті в журналі "Соціалістичний вісник" (закордонний журнал був рупором РСДРП(м), а в подальшому гарантовано працював з НКВС-МГБ) у 1951-му році. В статті говориться про погроми і етнічні чистки проти поляків і євреїв. Як вдало збіглося з заходом в Єрусалимі і з інформаційною атакою на Польщу, де звинувачували їх політику історичної пам'яті в антисемітизмі.

І це заявляють ті люди, які навмисно забули про те, як НКВД знищило Рауля Валленберга, шведського дипломата, який врятував десятки тисяч угорських євреїв в період Голокосту. Забули, кремлівські покидьки, як після заняття Будапешта радянськими військами Валенберг був заарештований, таємно вивезений до Москви і убитий у в'язниці в 1947. Мовчать ці гебістські годованці і про те, як було ними сфальсифікована "справа лікарів" в СРСР, коли навмисно запустили хвилю антисемітизму. А ще Путін в Ізраїлі не розповів про те, як НКВС  з священних єврейських книг робили багаття і обкладинки для кримінальних справ. На фото одна з таких справ, яке показує "глибоку турботу" про євреїв в СРСР. А ще Путін чомусь забув розповісти і про те, що в СРСР антисемітизм був важливою частиною державної політики. Але про це в Ізраїлі пам'ятають і знають без Путіна. Так що його мовчання не допоможе.

В НКВС з священних єврейських книг робили багаття і обкладинки для кримінальних справ Facebook

В загальному, Путіну було про що розповісти в Ізраїлі на форумі пам'яті жертв Голокосту, але він воліє мовчати або брехати. А російська пропагандистська машина не мовчить, а продовжує працювати і поширює геббельсовщину по всіх можливих інформаційних каналах. Тому будьте уважні до інформації і до тих, хто її поширює. Це важливо. Особливо поки йде гібридна війна, розпочата Росією.

Борислав Береза

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...