live

Офіс генпрокурора відкрив справу через підрив терміналу ДАП з українськими бійцями

Битва кіборгів за Донецький аеропорт

Sergei Loiko / Los Angeles Times

Це другий зареєстрований факт щодо віроломства після Іловайської трагедії

Офісом генпрокурора встановлені факти віроломства учасників незаконних збройних формувань під час підриву будівлі Донецького аеропорту у січні 2015 року. Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Офісом Генерального прокурора внесено до ЄРДР відомості щодо ще одного злочину проти українських військовослужбовців під час оборони Донецького аеропорту – порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України)", – йдеться у повідомленні.

Новини за темою: З дрона показали Донецький аеропорт після років війни

Зазначається, що прокурори додатково проаналізували дані у кримінальних провадженнях, що розслідуються слідчими СБУ, за фактами грубого порушення норм міжнародного гуманітарного права учасниками незаконних збройних формувань "ДНР". Мова йде про детальне вивчення обставин підриву будівлі Донецького аеропорту, загалом по обороні ДАП розслідується понад сотня злочинів, скоєних учасниками НЗФ проти українських військовослужбовців.

За даними прокурорів, в діях учасників НЗФ та їхніх ватажків встановили наявні ознаки віроломства, що прямо заборонено статтею 37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року.

"20 січня 2015 року НЗФ запросили у військовослужбовців ЗС України, що обороняли ДАП, припинення вогню нібито з метою евакуації загиблих та поранених з поля бою. А насправді діяли з метою отримання військової переваги та прихованого ведення бойових дій. Перебуваючи в районі позицій підрозділів ЗС України, встановили вибухівку на елементи конструкції нового терміналу аеропорту. Після закінчення перемир’я НЗФ підірвали конструктивні елементи терміналу, внаслідок чого бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях будівлі обвалилися, ховаючи під собою українських захисників. Це другий зареєстрований факт щодо віроломства після Іловайської трагедії", – додали у відомстві.

Санкція ч. 2 ст. 438 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на термін від 10 до 15 років або довічного позбавлення волі.

Нагадаємо, "Укрпошта" випустить марку до Дня пам'яті "кіборгів" Донецького аеропорту.Loading...
Loading...
Loading...