КСУ визнав неконституційними положення щодо підвищення пенсійного віку для окремих категорій осіб

Жінка пенсіонер. Фото: Скакодуб Андрій/УНІАН

У КСУ зауважили, що право виходу на пенсію на певних умовах звужено, і це є погіршенням юридичного становища

Конституційний суд України визнав неконституційними положення закону № 213 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 року, якими було передбачено поетапне збільшення пенсійного віку для окремих категорій осіб.

Про це повідомляє пресслужба КС.

Зазначається, що мова йде про поетапне збільшення на 5 років віку для виходу на пенсію на пільгових умовах з урахуванням відповідного стажу роботи та на пенсію за вислугу років для працівників, визначених в оспорюваних нормах Закону № 213.

Новини за темою: У Раді пропонують дозволити "Укрпошті" відкривати фінансові рахунки для виплат пенсій

Конституційний суд аргументував це рішення тим, що працівники, які працювали в шкідливих умовах і погоджувалися на таку працю через можливість отримання окремих пільг, мали об’єктивні очікування, що у них є право виходу на пенсію на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року № 1788–XII.

Але після змін їхнє право виходу на пенсію на певних умовах звузили.

"Вказане Конституційний суд України розцінив як погіршення їх юридичного становища щодо права призначення пенсії", - йдеться у заяві.

Також відомо, що суд вирішив закрити конституційне провадження у справі в частині, що стосується тверджень народних депутатів про неконституційність інших оспорюваних положень у зв’язку з їх невідповідністю вимогам Закону України "Про Конституційний Суд України".

У КС нагадали, що рішення суду є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Новини за темою: В Україні з 1 квітня збільшується пенсійний вік для жінок

Раніше повідомлялося, що голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів зі "Слуги народу" Галина Третьякова вважає неминучим в Україні підвищення пенсійного віку.

Відомо, що Кабінет міністрів на своєму засіданні 24 січня затвердив бюджет Пенсійного фонду України на 2020-й рік.

Loading...