live

Ініціативи "Опозиційної платформи – За життя" – єдина дієва опозиція владі, – Кацман про міжпарламентський діалог

Політичний аналітик Володимир Кацман з відкритих джерел

"Чим більше людей, чим більше державних діячів приєднуються до руху в напрямку миру, тим більша ймовірність, що мир настане"

Ініціативи партії "Опозиційна платформа – За життя" щодо міжпарламентського діалогу між країнами "нормандського формату" для врегулювання ситуації на Донбасі є потрібними та важливими. Тому що будь-які дії, які направлені в напрямку до миру, наближають до нього.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

"Треба розуміти, однозначно, що чим більше людей, чим більше державних діячів, чим більше депутатів, чим більше політиків приєднаються до руху в напрямку миру, тим більша ймовірність, що мир настане. Це пряма залежність, тут ніякої особливо складної політичної математики нема. Але тим не менше, ідея міжпарламентського спілкування в "нормандському форматі" дуже плідна, мені здається. Тому що весь час, зауважте, контактували люди, які так чи інакше представляють виконавчу владу. Як би законодавці були на другому плані", – зазначив Кацман.

За його словами, важливі і потрібні будь-які шляхи, які ведуть до миру. І ці зустрічі, які ініціює "Опозиційна платформа – За життя", є однією із важливих доріжок до миру на Донбасі. 

"Один із підсумків цих півтори місяці, які пройшли після попередньої "нормандської зустрічі", на мій погляд, лежить на поверхневості не так все просто. Не так все просто ні з обміном утримуваними, виявляється не до кінця обмінялись, ні з просуванням щодо розведення на нових точках. Прийдеться робити адаптацію Мінських домовленостей, "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Це також складне питання і для президента Зеленського, ну і для нашого парламенту, який поводиться нестабільно. То є голоси, то нема голосів. То слухаємося, так сказати націоналістів, то не слухаємося. То відходимо від мирної риторики, то приходимо до мирної риторики. Цей весь турбулентний стан цих нормандських домовленостей, трошки підвішений стан, стан який не може нас не турбувати, рухає лідера "Опозиційної платформи – За життя" шукати нові шляхи, шукати нові доріжки, тому що "Опозиційна платформа – За життя", на сьогоднішній день, на мій погляд, визначає себе, як реальна опозиція до влади, як реальний помічник, тим не менше, влади в просуванні реалізації все таки Мінських угод", – вважає Кацман.

Нагадаємо, 23 січня на презентації "Парламентського виміру "нормандського формату" членам Сенату Франції, депутатам національних зборів і представникам дипломатичних та ділових кіл Франції в Парижі, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що збройний конфлікт на Донбасі є в першу чергу українською проблемою, але в цілому стосується і Європи.

Також на зустрічі голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що міжпарламентський діалог потрібно продовжувати, щоб надати допомогу главам держав "нормандської четвірки" і наблизити мир в Україні.

 Loading...
Loading...
Loading...