Давоський форум у сухому залишку: Вкладайте інвестиції, а куди – розберемось потім

Касьянов Юрій
Касьянов Юрій

Волонтер

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на публічній сесії Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі president.gov.ua

Українська владна верхівка поїхала на економічний форум в Давос з метою залучення інвестицій в Україну. Місія поважна й вкрай важлива, але посадовці не врахували того факту, що вкладати нині немає у що.

Про це пише Юрій Касьянов на своїй сторінці в Facebook.

Президент у Давосі закликав інвестувати в Україну. Пообіцяв інвесторам, які вкладуть 10 і більше мільйонів доларів великі плюшки, а інвесторам, що вкладуть 100 і більше мільйонів - дуже великі плюшки.

Це добре. Тільки не сказав президент, куди вкладати. В облігації державного боргу, купівлю української землі, фінансування чергового корупційного гіперлупу "Укразалізниці"?

Без розвитку, або давайте прямо скажемо, без створення заново розвиненої високотехнологічної промисловості Україна назавжди залишиться сировинним колоніальним придатком або Росії чи Євросоюзу. Скільки б класних серіалів у нас не знімали.

Боюся, що сьогодні інвестори не будуть вкладати ні в завод Антонова, що лежить на боці,  ні у ракетні підприємства, що ледве дихають ні, тим більше, в автомобільну, електронну промисловість, тому що її вже - по факту - немає.

Немає в Україні ласих шматків для інвестування. Розбазарили, розтринькали і розікрали радянську спадщину. Треба створювати промисловість заново. Наукоємну, продукуючу, в першу чергу, технології, а не виробляючу чушки чавуну.

Ось вам приклад. Свіжак. Три дні тому "Тойота" вклала $394 млн у розробника електричних аеротаксі з вертикальним зльотом і посадкою Joby Aviation, а загальна сума інвестицій в цю компанію складе $720 млн.

На жаль, компанія Joby Aviation заснована не в Україні, а в Каліфорнії в 2009 році. Проєктовані нею аеротаксі з вертикальним зльотом і посадкою зможе пролетіти понад 240 кілометрів на одній зарядці зі швидкістю 300 км/год. Це - майбутнє.

А у нас президент обіцяє персонального менеджера для захисту копійчаних, по суті, інвестицій в минуле - в наявну сировинну економіку.

Думай-те.

Юрій Касьянов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...