ЄС призупинив через пташиний грип імпорт птиці з України

Обмеження не стосуються яєць та яєчної продукції

Фото з відкритих джерел

Європейський Союз тимчасово призупинив ввезення із України на територію ЄС м'яса птиці, м'ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. Про це повідомляє Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Як зазначається, оперативне повідомлення від Європейської Комісії надійшло напередодні ввечері. Водночас у Держспоживнагляді наголошують, що такий крок не враховує попередні партнерські домовленості. 

Раніше Україна відповідно до міжнародних зобов'язань, як член Світової організації торгівлі (СОТ) та Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МЕБ), невідкладно, на випередження повідомила своїх міжнародних торговельних партнерів про виявлення випадку грипу птиці. Українські заходи щодо контролю та ліквідації грипу птиці визнані еквівалентними тим, які здійснюються країнами-членами ЄС.

У держслужбі наголосили, що наявна в епізоотичному осередку у Вінницькій області птиця умертвлена гуманним безкровним методом та спалена. Розпочалися заходи щодо проведення дезінфекційних робіт, проводиться епізоотичне розслідування для встановлення джерела інфекції.

Нагадаємо, нещодавно у Вінницькій області у Немирівському районі  у  ПП "Хутір" у селі Бугаків було зареєстровано загибель птиці, згодом встановили, що причиною цього став спалах пташиного грипу.   

Loading...