live

Якась тотальна безвідповідальність і безлад в країні, – Ірина Паламар про спалах пташиного грипу

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар agroportal.ua

В країні немає людини, яка відповідає за те, що відбувається з пташиним грипом

Відповідальність за ту ситуацію, яка склалась із пташиним грипом в Україні, несе нова влада, тому що вона вже три місяці не призначає голову Держпродспоживслужби. 

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловила голова громадської Асоціації тваринників України Ірина Паламар. 

Ведуча програми поцікавилась, яка ситуація в країні з пташиним грипом і чи безпечно купувати м'ясо птиці. Ірина Паламар сказала, що цей діагноз підтвердився на промисловому підприємстві, але були проведені всі необхідні заходи, щоб усунути небезпеку.

"Що стосується домашньої птиці, слава богу, поки що немає ні одного прецеденту зараження вірусом в домашньому хазяйстві. Тобто безпечно купляти і домашню птицю, і птицю промислового виробництва", – зазначила вона.

Однак, за її словами, через пташиний грип ЄС призупинив імпорт птиці з України. Це дуже поганий сигнал для країни, тому що левова доля аграрного експорту – це якраз продукція птахівництва.

"Чому це відбулося, ви запитаєте? Тому що Держпродспоживслужба – це та служба, яка повинна проводити весь моніторинг епізоотичної ситуації в країні, вона зараз фактично є без голови", – сказала Паламар.

Вона зауважила, що прем'єр Олексій Гончарук на цю посаду хоче поставити свого секретаря Сергія Глущенка, який деякий час вже був на ній. І під його керівництвом була допущена африканська чуму, після чого його звільнили.

"У нас немає голови служби. Ви розумієте, що людини, яка відповідає за те, що сьогодні відбулося, її просто нема. Тобто хто несе за це відповідальність? Якась тотальна безвідповідальність, тотальний безлад в країні. Тобто вони повинні призначити професіонала, який зможе справитись з цим завданням, який зуміє повернути експорт в ЄС і інші країни. Тому що ЄС зараз закрив нам експорт значить і інші країни після Євросоюзу будуть також закривати експорт м'яса птиці... Для країни це дуже погано. Тобто ми будемо жити все бідніше бідніше. Чому? Тому що ми не можемо навести порядок в себе вдома. Вони зараз їдуть в Давос, розказують, яка хороша для інвестицій країна, як тут потрібно інвестувати, а тут залишають безлад", – наголосила Паламар.

Нагадаємо, нещодавно у Вінницькій області у Немирівському районі  у  ПП "Хутір" у селі Бугаків було зареєстровано загибель птиці, згодом встановили, що причиною цього став спалах пташиного грипу

До слова, Європейський Союз тимчасово призупинив ввезення із України на територію ЄС м'яса птиці, м'ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці.Loading...
Loading...
Loading...