live

Утримували в підвалі: СБУ викрила чергову спробу "МДБ ДНР" завербувати українця

NewsOne

Відразу після повернення на підконтрольну українській владі територію чоловік звернувся до СБУ

Контррозвідка СБУ викрила чергову спробу так званого "МДБ ЛНР" завербувати громадянина України для здійснення злочинної діяльності на шкоду державній безпеці нашої країни. Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Оперативники спецслужби встановили, що у грудні 2019 року під час перетину лінії розмежування з тимчасово окупованою територією Донецької області учасники так званої "МДБ ДНР" викрали бізнесмена з Дніпра, який збирався відвідати батьків у рідному Донецьку. Вони безпідставно звинуватили чоловіка у діяльності на шкоду самопроголошеній "Донецькій народній Республіці", зокрема у роботі на українські спецслужби", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що після пред’явлення "звинувачення" так звані "МДБ ЛНР" два тижні незаконно утримували українця у підвальному приміщенні, застосовуючи методи психологічного та фізичною тиску, позбавивши можливості нормального харчування. Погрожуючи розправою над рідними вони схилили комерсанта до конфіденційного співробітництва.

"МДБ ДНР" поставили йому завдання збирати та передавати інформацію про патріотичні організації, з якими він підтримував контакти. Згода на співробітництво повністю не задовільнила їх, тому ще однією умовою звільнення стала конфіскація співробітниками так званого "МДБ ДНР" значної суми готівки та авто бізнесмена", - додали в СБУ.

Відразу після повернення на підконтрольну українській владі територію чоловік звернувся з відповідною заявою до СБ України. Наразі громадянин надав детальні свідчення щодо обставин свого вербування та поставлених завдань. За результатами перевірки було встановлено, що він не здійснив жодних дій на шкоду державній безпеці України.

Нагадаємо, контррозвідка Служби безпеки України викрила та припинила підривну діяльність військовослужбовця однієї з бойових бригад ЗС України, дислокованої на Дніпропетровщині.Loading...
Loading...
Loading...