"Укроборонпром" дав 24 години на перевірку якості корпусів БТР-4Е

Корпуси для БТР-4Е прийшли з браком Defence

За даними ЗМІ, "Лозовський ковальско-механічний завод" поставив корпуси з браком

Керівництво "Укроборонпрому" дало директору Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені O.O. Морозова та власнику "Лозівського ковальсько-механічного заводу" 24 години для з’ясування достовірності оприлюдненої у ЗМІ інформації щодо якості зварювання корпусів БТР-4Е.

Про це повідомляє пресслужба "Укроборонпрому".

Зазначається, що директор Харківського конструкторського бюро машинобудування ім. Морозова (ХКБМ) Яків Мормило отримав наказ терміново створити комісію і протягом доби провести верифікацію інформації щодо стану корпусів для виготовлення БТР-4Е за контрактом з Міністерством оборони України.

Корпуси для БТР-4Е прийшли з браком Defence

Також для з’ясування обставин керівництво "Укроборонпрому" запросило до Києва директора та власника "Лозівського ковальсько-механічного заводу" (ЛКМЗ) з вимогою пояснити оприлюднену інформацію.

"Відносно результатів перевірок, "Укроборонпром" пропонує Управлінню військових представництв Міністерства оборони повторно перевірити усі корпуси виробництва "Лозівського ковальсько-механічного заводу", що перебувають на цей час у виробництві", – інформують в державному концерні.

Новини за темою: СБУ викрила посадовця "Укроборонпрому" на отриманні хабара у 2 тис. доларів

У випадку виявлення браку або технологічних недоліків, "Укроборонпром" вимагатиме від співвиконавця контракту виконати свої зобов’язання щодо якості продукції згідно з вимогами технічної документації у повному обсязі та за власний рахунок.

Раніше директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець написав, що приватне підприємство "Лозовський ковальско-механічний завод" поставило на Харківське конструкторське бюро машинобудування (ХКБМ) три перших корпуси для виготовлення БТР-4 нової партії. Але виявилось, що вони прийшли з браком. На них є тріщини. Проте на непровареній і потрісканій броні стоїть клеймо військового представництва Міністерства оборони, що з цими корпусами все гаразд.

Новини за темою: Рябошапка доручив активізувати розслідування злочинів на підприємствах "Укроборонпрому"

"Перші нові корпуси з "Лозової", які доставили до Харкова, мають чітко виражені ознаки браку. Це неякісне зварювання, "не провар", як стверджують фахівці, броні – тобто, пустоти під тонким шаром металу, які можуть бути легко пробиті ворожими кулями. І також тріщини, які ховаються під фарбою. Окрім цього, кожен із цих залізних напівфабрикатів ще треба буде "допилювати напильником" із колосальною втратою часу, аби можна було встановити вузли та агрегати збиральними командами ХКБМ", – написав він і розмістив на підтвердження фотографії.

 Loading...