live

Україна повернулася на позиції 2017 року в Індексі сприйняття корупції

За результатами Україна отримала 30 балів зі 100 можливих

З відкритих джерел

За результатами Індексу сприйняття корупції-2019 Україна посіла 126 місце зі 180 країн, таким чином повернулася на рівень 2017 року. Про це повідомляє Trasperency International Ukraine.

Згідно з повідомленням,  у рейтингу поруч із Україною розміщені Киргизстан, Азербайджан та Джибуті. Водночас наша країна з-поміж сусідів випереджає Росію, що зберегла свої позиції (28 балів, 137 місце),  однак серед ближніх країн лідирує Польща (58 балів, 41 місце) та Словаччина (50 балів, 59 місце). Білорусь додала один пункт і тепер має 45 балів та 66 місце. Знизився рейтинг у Румунії — мінус 3 бали, Угорщини — на 2, Молдови — на 1.

Як зазначається, лідери індексу суттєво не змінилися: на першому місці — Нова Зеландія та Данія, які набрали по 87 балів. Примітно, що 8 з 10 країн у першій десятці — представниці Західної та Північної Європи.

У кінці списку опинилися країни, де  вже тривалий час нестабільна політична ситуація, військові конфлікти та де уряди частково контролюють територію країни — Сомалі (9), Південний Судан (12) і Сирія (13).

Якщо порівняти з попереднім роком, то найбільше балів (+7) додала Вірменія (всього 42), де після революції  2018 року та формування нового парламенту, уряд рухається у напрямку вибудови антикорупційної політики. 

Новини за темою: Ексглаву Інтерполу засудили до 13,5 рокам ув'язнення за корупцію

Щодо України, то її оцінка сформувалася з 9 різних досліджень. Три показали незначне зростання, три нульову динаміку, а три — зниження. CPI враховує дослідження за останні два роки. З початку 2017-го в Україні фактично відбувалося згортання процесу реформ і боротьби з корупцією. Влада дедалі активніше намагалася обмежити незалежність антикорупційних органів, затягувала запуск Вищого антикорупційного суду, створювала штучні законодавчі обмеження. 

"Влада не тільки неохоче дослухалась до порад громадянського суспільства та міжнародних партнерів, а подекуди й активно протидіяла їм. Останні пару років влада проігнорувала більшість рекомендацій, а деякі з них були критично важливими для країни", - йдеться у звіті.

Проте варто нагадати, що найнижчий показник України був у 2013 році (25 балів) — останньому році керівництва державою Януковичем та його поплічниками. 

Нагадаємо, нещодавно у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2749 про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою недопущення порушень конституційних прав людини і громадянина у зв'язку із запровадженням інституту викривачів корупції в Україні. Loading...
Loading...
Loading...