У Міноборони розповіли, як діяти призовникам, яких проти волі забирають до військкоматів

Міністр оборони України Андрій Загороднюк. Фото УНІАН

Очільник міністерства підкреслив, що засуджує насильницькі приводи до військкоматів

Міністр оборони України Андрій Загороднюк стверджує, що призовникам, яких насильницькими методами затримують під час хвилі призову, варто дзвонити на лінію правової допомоги.

Про це він сказав в ефірі "Сніданку з 1+1".

За словами міністра, до початку призову інформацію щодо лінії правової допомоги "прорекламують", щоб призовники мали уявлення, куди можна дзвонити чи звертатися.

Новини за темою: Нові умови призову на строкову службу: Хто піде в армію у 2020 році

"У нас є лінія правової допомоги. Ми її окремо відрекламуємо до початку призову, куди можна буде дзвонити, звертатися. Ми провели вже перші брифінги з військовою службою правопорядку, яка має стежити за дотриманням військовослужбовцями, зокрема і співробітниками військкоматів, законних прав громадян", - запевнив Загороднюк.

Водночас він заявив, що виступає проти насильницьких приводів призовників до військкоматів та "полювання" на них на вулицях.

Однак, міністр оборони зауважив, що за ухилення від служби є кримінальна та адміністративна відповідальність.

Новини за темою: Загороднюк вважає своїм головним завданням досягти військових критеріїв членства в НАТО

Нагадаємо, 16 січня президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та строки проведення чергових призовів.

Згодом у Міноборони заявили, що повістки отримають хлопці від 20 років.

Також стало відомо, що Загороднюк виступає за скорочення терміну призову до армії і за залучення солдатів строкової служби до служби за контрактом.Loading...